שירותי סיעוד – המדריך המלא

טיפול באדם אהוב הזקוק לטיפול ממושך עשוי להיות מאתגר עבור בני המשפחה ולעיתים יש צורך בסיוע מקצועי על מנת לספק את רמת הטיפול הנדרשת. במדריך זה, נעזור לכם לקבל החלטה מושכלת לגבי שירותי סיעוד מהטובים ביותר עבורכם ועבור יקיריכם, בין אם הם זקוקים לתמיכה מסביב לשעון או רק לסיוע חלקי.

כדי להתחיל, חשוב להבין מהי גמלת סיעוד ומי זכאי לה –

שירותי סיעוד הינם שירותים מקצועיים הניתנים לאנשים הזקוקים לסיוע בפעילויות חיי היומיום. ישנם שני מצבים בהם אדם יכול להיות זכאי למימוש זכויות בביטוח הסיעודי:

  1. מוגדר כמטופל סיעודי על פי מבחן ADL – מבחן תלות אשר קובע את הזכאות לגמלה על סמך יכולות תפקודיות בעת ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות כגון רחצה, הלבשה ועוד.
  2. מאובחן על ידי רופא מומחה כבעל מצב תפקוד ירוד עקב תשישות נפשית.

סוגי גמלת סיעוד:

גמלת סיעוד דרך הביטוח הלאומי, אשר נקבעת על סמך הערכת היכולת התפקודית של האדם, על פי תוצאות מבחן תלות, הכנסתו של האדם, מצבו המשפחתי וגורמים נוספים. ישנה חלוקה לשש רמות של גמלת סיעוד והן נעות בין סיוע מינימלי לטיפול במשרה מלאה ובהתאם לכך משתנה גובה התמיכה הכספית של המוסד לביטוח לאומי.

חשוב לדעת כי גם ביטוחים פרטיים וביטוחי קופות חולים מסתמכים באופן חלקי על הגדרות אלו על מנת לקבוע את הרמות השונות של גמלת הסיעוד.

קצבאות פוליסות סיעוד פרטיות, פוליסות דרך מקום העבודה או פוליסות של קופת החולים. גובה הקצבה תלוי בגורמים שונים המצוינים בתנאי הפוליסה.

לאחר קבלת הקצבה ניתן לבחור את שירותי הסיעוד המתאימים. במאמר זה נפרט את האפשרויות השונות לשירותי סיעוד לקשישים.

שירותי סיעוד בקרב ניצולי שואה

שירותי סיעוד מיוחדים עשויים להיות זמינים עבור ניצולי שואה באמצעות תוכניות סיוע של הקרן לרווחת ניצולי השואה –

קריטריונים לזכאות כוללים את מי שחייו תחת כיבוש נאצי, הכרה על ידי גוף רשמי ,עמידה בדרישות גמלת סיעוד של 6 נקודות ומעלה כאשר הקצבה לא מופחתת בעקבות הכנסות גבוהות.

כאשר בוחרים בתוספת שעות, הדבר מתבצע אוטומטית בפנייה של הביטוח הלאומי אל הקרן לרווחת ניצולי השואה. ישנה גם אופציה להמיר את שעות הסיעוד בכסף ולשם כך יש לפנות אל ועידת התביעות.
פרטים מלאים ניתן למצוא באתר הביטוח הלאומי.

שירותי סיעוד פרטיים

שירותי סיעוד פרטיים מספקים טיפול מותאם אישית הניתן על ידי מטפל פרטי או אחות בנוחות ביתו של החולה הסיעודי. שירותים אלו יכולים לנוע מסיוע במשימות יומיומיות כגון הכנת ארוחה וניהול תרופות ועד לטיפול רפואי אינטנסיבי יותר הכולל השגחה וליווי לבדיקות רפואיות או אירועים.

שירותי סיעוד בקהילה

שירותי סיעוד קהילתיים ניתנים על ידי קופות החולים, וכוללים שירותים רבים כגון מדידת סימנים חיוניים, טיפול בפצעים, סיוע תרופתי ומעקב אחר חולים כרוניים. אנשים זכאים יכולים לגשת לשירותים אלה על ידי פנייה לקופת החולים שלהם.

סל שירותי סיעוד

סל שירותי הסיעוד הוא רשימה מקיפה של שירותים הניתנים על ידי הביטוח הלאומי במסגרת גמלת הסיעוד וכוללים שירותים כגון טיפול אישי בביתו של החולה הסיעודי, ביקור במרכז יום, מוצרי ספיגה, לחצן חירום, שירותי כביסה וחברות בקהילה תומכת.

רמות גמלת הסיעוד תלויות ברמת התפקוד של האדם, ונקבעות על ידי מערכת נקודות כאשר השירותים השונים בסל מחולקים ליחידות שירות וניתן לבחור בניהן ואף להחליף בחלק מהמקרים את יחידות השירות בגמלה כספית.

 

לסיכום, בחירת טיפול סיעודי לבן משפחה עשויה להיות תהליך מורכב, אך קיימות אפשרויות רבות וחשוב לנצל את כל הזכויות, במיוחד כאשר בוחרים בשירותי סיעוד פרטיים אשר מלווים בהוצאות כלכליות רבות, אשר בהעדר מימון חיצוני יוצאות מכיסן של משפחות החולה הסיעודי, לכן חשוב לא לעצור בתביעת הביטוח הלאומי אשר מספקת מענה חלקי ולממש גם את הזכויות של הביטוח הסיעודי אשר רבים שילמו עליו במשך שנים במקומות העבודה, קופות החולים וביטוחים פרטיים.

מימוש הביטוח הסיעודי יכול להגיע לעד חצי מיליון שקלים ובניגוד לקצבה של הביטוח הלאומי אינו תלוי בגובה המשכורת.

 

אל תחכו לממש את זכויות הביטוח הסיעודי שלכם.

צרו קשר עוד היום וקבלו את התמיכה הדרושה כדי לקבל את הזכויות המגיעות לכם.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי