גמלת סיעוד בכסף – סכומי הקצבאות ושילוב שעות טיפול

בשנת 2014 תוקן "חוק הסיעוד" באופן המציב דילמה בפני קשישים סיעודיים. בעקבות התיקון לחוק, אדם סיעודי הזקוק לסיוע של עובד זר רשאי לבחור האם הוא מעוניין בקבלת גמלת סיעוד בצורה של קצבה הניתנת בתמורה לשירות או בקבלת הקצבה בכסף. למעשה, ניצבת בפני קשישים סיעודיים אף האפשרות לשלב בין שתי האפשרויות ולקבל חלק מן הגמלה בכסף מזומן וחלק אחר בדמות שירותי סיעוד נוספים כגון מוצרי ספיגה, משדר מצוקה, שירותי כביסה וביקורים במרכזי יום. להלן האינפורמציה שחייבים להכיר לפני קבלת ההחלטה.

גמלת סיעוד בכסף

קבלת גמלת סיעוד בכסף – הגשת בקשה

אנשים המקבלים גמלת סיעוד ומעסיקים מטפלים צמודים רשאים לקבל את כלל הגמלה בכסף. לפי מספר תנאים :

  • המטפל אינו בן משפחה של הקשיש.
  • המטפל חתם על חוזה שמצוין בו כי הוא מקבל שכר על עבודתו.
  • המטפל עובד לפחות 12 שעות ביום, 6 ימים במהלך השבוע.

ככלל, גמלת סיעוד נחלקת לשש רמות, לפי מידת התלות (מבחן ADL) של המבוטחים בזולת או בדרגות ההשגחה שהם זקוקים להן. כך, לדוגמה, גמלת סיעוד ברמה 1 מקנה אפשרות לבחור לקבל תשע שעות שבועיות של שירותים שלא כוללים טיפולים אישיים, או לקבל חמש וחצי שעות של שירותים שבאפשרותם לנצל בדרכים שונות.

על מנת להגיש בקשה למימוש הזכות, יש לפנות לביטוח הלאומי לאחר אישור הגמלה. על מנת לבחור מהו הרכב הגמלה הרצוי (שירותי סיעוד, קצבה כספית או שילוב בין שתי האפשרויות), יש להתקשר למספר 2637*, לסמן את השירות שבו מעוניינים במחשבון הייעודי באתר הביטוח הלאומי ולהדפיס את הטופס או למלא באופן ידני טופס לבחירת שירותי סיעוד. את הטופס ניתן להגיש בצורה מקוונת או באחד מסניפי המוסד לביטוח לאומי. להלן טופס בקשה לקבלת גמלה בכסף לזכאי גמלת סיעוד המעסיק מטפל צמוד.

גמלת סיעוד בכסף- על תקופת הזכאות לגמלת סיעוד

זכאות לגמלת סיעוד ניתנת לתקופה מוגבלת, כאשר באפשרותו של פקיד התביעות מטעם ביטוח לאומי לקבוע כי הגמלה תינתן אך לתקופה מסוימת שנקבעה על ידיו, במסגרתה המצב התפקודי של המבוטח אינו יציב. כמו כן, רשאי המוסד לביטוח לאומי לבחון מעת לעת האם השתנה מצבו של הזכאי לגמלה. במקרים שבהם חלה החמרה במצבו של הזכאי, באפשרותו לפנות פעם נוספת למוסד לביטוח לאומי תוך הגשת מסמכים רפואיים עדכניים המוכיחים כי חלה החמרה במצבו.

גמלת סיעוד בכסף – המרה לפי רמות זכאות

החל מ 1.4.2023 אלו הם הנתונים העדכניים אודות גמלת סיעוד בכסף לפי רמות:

רמת הגמלה שעות טיפול שווי שעת טיפול סכום הקצבה המקסימלי עבור מבוטח שמעסיק עובד זר סכום הקצבה המקסימלי עבור מבוטח שמעסיק עובד ישראלי
גמלת סיעוד רמה 1 5.5 268 ₪  1,472 ש"ח ₪  1,472 ש"ח ₪ 
גמלת סיעוד רמה 2 10 214 ₪  2,140 ש"ח ₪  2,140 ש"ח ₪ 
גמלת סיעוד רמה 3 17 ובמידה וקיים מטפל זר 14 214 ₪  2,997 ש"ח ₪  3,638 ש"ח ₪ 
גמלת סיעוד רמה 4 21 ובמידה וקיים מטפל זר 18 214 ₪  3,853 ש"ח ₪  4,494 ש"ח ₪ 
גמלת סיעוד רמה 5 26 ובמידה וקיים מטפל זר 22 214 ₪  4,709 ש"ח ₪  5,565 ש"ח ₪ 
גמלת סיעוד רמה 6 30 ובמידה וקיים מטפל זר 26 214 ₪  5,565 ש"ח ₪  6,421 ש"ח ₪ 

גמלת סיעוד בכסף עבור בן משפחה

גמלת סיעוד בכסף לבן משפחה תאפשר לכם להעניק לקרובכם את הטיפול האישי והמסור שהוא ראוי לו, באמצעות המרת שירותי הסיעוד הניתנים על ידי המוסד לביטוח לאומי בקצבה כספית שתאפשר לכם להקדיש את זמנכם לטיפול המסור בו. כידוע, העסקת מטפל סיעודי נחשבת לעסק מורכב במיוחד. פרט להוצאות הכספיות הרבות שעל משפחתו של המטופל לעמוד בהן, עליה לנהל ליווי ומעקב אינטנסיביים והדוקים. לעתים קרובות, בני משפחתו של המטופל מוצאים את עצמם בעמדת כוננות ודריכות מוגברות, אשר פוגעות באיכות חייהם ומקדישות זמן רב לתפעול הנושא.

לאור קשיים אלה ובהתאם לצורך לחלופות אשר מתאימות יותר למשפחות מסוימות, נערכה רפורמה מקיפה בתחום, וכיום ניתן לתרגם את שעות הטיפול הניתנות למטופלים סיעודיים בגמלת סיעוד בכסף לבן משפחה שיטפל בו במקום להעסיק מטפל זר אשר אנשים רבים מתקשים לבטוח בו, באמינותו או באיכות הטיפול שהוא עשוי להעניק. הפתרון המוצע מסייע למשפחות רבות שמעוניינות לטפל ביקיריהן בכוחות עצמן ולהקדיש עצמן לנושא.

גמלת סיעוד בכסף

גמלת סיעוד בכסף עבור ניצולי שואה

במרכזה של הרפורמה במסגרתה תוקן חוק הסיעוד, עמדו זכויות ניצולי שואה סיעודיים. לפיכך, ניצול שואה שהגיש תביעה לגמלת סיעוד זכאי לקבל תוספת של תשע שעות טיפול, אותן ניתן להמיר בכסף. ראוי להדגיש כי תוספת זו ניתנת אך לניצולי שואה הזכאים לגמלת סיעוד ברמה 3 לכל הפחות.

אודות "מגן מומחים" – מלווים אתכם כל הדרך להחלטה הטובה ביותר עבורכם

כפי שניתן לראות, מדובר בהחלטה לא פשוטה כלל. יש לבחון את המצב בכללותו, את המשאבים העומדים לרשותכם ואיזה פתרון הוא המתאים ביותר למצבכם ולשם כך זקוקים לעיתים לעזרה, עצה טובה ויד מכוונת. חברת "מגן מומחים" מלווה ומכוונת את לקוחותיה במהלך תהליך הבניית התיק הרפואי שלהם והיערכות לבדיקות רפואיות מטעם נציגי חברת הביטוח ומסייעת בבחינת כל החלופות והאפשרויות המוצעות. החברה מנוהלת על ידי צוות מנוסה ומקצועי הניחן בבקיאות והבנה בתחום הביטוח הסיעודי. מדי חודש מטפלת חברת מגן מומחים ביותר ממאה תביעות ביטוח חדשות וזוכה לאחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

מעוניים לשמוע על גמלת סיעוד בכסף? מעוניינים בפרטים נוספים? אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם לקבל מה שמגיע לכם.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

מידע מקצועי

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי