איך לקבל קצבת סיעוד מביטוח לאומי עקב מחלות קשות

מעבר לקושי הרגשי והפיזי, התמודדות עם מחלות קשות מהווה גם עול כלכלי משמעותי המצריך התגייסות והיערכות לצד סיוע מביטוח לאומי. כיצד לקבל קצבת סיעוד עקב מחלות קשות מביטוח לאומי במאמר הבא.

עם כל הצער שבדבר, מחלות קשות כגון אירוע מוחי, שבץ מוחי, מחלות לב, פרקינסון, אלצהיימר, ניוון שרירים או סוכרת יכולות להופיע אצל כל אדם ובכל גיל. מעבר להשפעות הבריאותיות והנפשיות מרחיקות הלכת שיש למחלות הללו על הסובלים מהן, יכולות להיות גם השפעות כלכליות שלא תמיד מובאות בחשבון.

בעקבות המחלה נוצרת פגיעה ביכולת לעבוד בהשוואה לעבודה בתקופה שלפני המחלה. בנוסף לכך, טיפולים וביקורים אצל רופאים ובבתי חולים גוזלים זמן רב ומקטינים את השעות שניתן להקדיש לעבודה. זאת ועוד, הטיפולים, התרופות והבדיקות הנדרשים כדי להתמודד עם המחלה יקרים מאוד.

ירידה פתאומית בהכנסה יחד עם הגידול המשמעותי בהוצאות מובילים לכך שהסובלים ממחלות קשות צריכים לדאוג לא רק למצב הבריאותי שלהם, אלא גם למצב הכלכלי. לעתים, המצב הכלכלי גם יכול להשפיע על הבריאות של החולים, בכך שהוא יוצר עוד לחצים ומתחים נפשיים, ואף עלול למנוע מהם לקבל את הטיפולים שהם זקוקים להם.

 

איזה קצבאות ניתן לקבל מביטוח לאומי?

לכן קיימות מספר אפשרויות עבור החולים על מנת להקל את ההתמודדות עם העול הכלכלי שנוצר עם גילוי המחלה. ניתן להגיש לביטוח לאומי תביעות סיעוד או תביעות קצבה אחרות. את הקצבאות ניתן לקבל לאחר בדיקת זכאות של התובע וכן בדיקה של מצבו הרפואי. ועדה רפואית בודקת את התפקוד היומיומי של התובע, ואת ההשפעה של מצבו על יכולת ההשתכרות שלו.

קצבת נכות כללית – מיועדת עבור מי שהוועדה הרפואית קבעה לו נכות רפואית בשיעור של 60 אחוז או יותר, או אם בשל המצב הרפואי שלו הוא לא יכול לעבוד, או שכושר ההשתכרות שלו נפגע ב-50 אחוז או יותר. או לעקרת בית שכושר התפקוד שלה במשק בית נפגע ב-50 אחוז או יותר. סכום הקצבה המינימלי (לדרגת אי כושר של 60 אחוז) הוא 2,135 ₪.

קצבה עבור שירותים מיוחדים – ניתנת למי שזקוק לעזרה או השגחה של אדם אחר על מנת לבצע פעולות יומיומיות כגון לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בבית ושליטה על הפרשות. או שזקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים. את הקצבה ניתן לקבל במקביל לקצבת נכות כללית.

קצבת סיעוד – מיועדת עבור מי שהגיעו לגיל פרישה (62 עבור נשים, 67 עבור גברים) המתגוררים בקהילה בבית או בדיור מוגן, וזקוקים לסיוע או השגחה. לא ניתן לקבל קצבת סיעוד במקביל לקצבה עבור שירותים מיוחדים (זכאים לשתיהן ייאלצו לבחור באחת).

קצבת ניידות – מיועדת עבור אנשים המוגבלים בניידות בשל ליקויים ברגליהם. ביטוח לאומי קבע רשימת ליקויים אשר בגינם יש זכאות לקצבה, ביניהם ניתן למצוא בין היתר שיתוקים, קטיעות, מומים מלידה וקשיונות.

איך מגישים תביעות סיעוד לביטוח לאומי?

תהליך הגשת התביעה מתחיל עם הגשת כל הטפסים הנדרשים על ידי ביטוח לאומי. את רשימת הטפסים הרלוונטית לכל מצב רפואי ניתן למצוא באתר של ביטוח לאומי. יחד עם המסמכים הללו, נדרשים גם כל מסמך רפואי המאמת את המצב הרפואי של התובע. אבחנות, סיכום תיק רפואי מקופת חולים, דוחות ניתוח – כל מה שמחזק את גרסת התובע ויגביר את סיכויי הצלחת התביעה.
בתביעות לקצבת נכות כללית או קצבת ניידות, תתכנס ועדה רפואית שתקבע את אחוזי הנכות ואובדן כושר עבודה, בהתאם להחלטותיה תינתן זכאות לקצבאות. בתביעות לקצבת שירותים מיוחדים או קצבת סיעוד, יתבצע מבחן תלות אשר מעריך את יכולת התפקוד היומיומי של התובע ועל בסיסו תקבע הזכאות לקצבה.

המומחים של "מגן מומחים" ישמחו לעמוד לשירותכם לאורך התהליך ולהבטיח את מיצוי הזכויות שלכם מול הרשויות ולהקל עליכם במצבים מורכבים הדורשים ידע ומיומנות. חברת מגן מומחים הינה חברת סיעוד העוסקת בהגשת תביעות סיעוד. החברה מלווה מאות חולים ובני משפחותיהם בכל שנה בתהליך הגשת התביעה, תוך הקפדה על מקצועיות, נחישות, מצוינות, יחס אישי וליווי קרוב ללקוחותיה. החברה מנוהלת על ידי צוות מומחים ופרוסה ברחבי הארץ.
פנו אלינו ונעמוד לרשותכם בתהליך הגשת בקשה לקוד משרד הבריאות.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי