איך להצליח בתביעת הביטוח הסיעודי?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הצלחה בתביעת הסיעוד אינה מובטחת ובמקרים רבים התביעות המוגשות לחברות הביטוח נדחות. מה צריך לעשות על מנת להצליח לזכות בתביעת הסיעוד? הכנו עבורכם מדריך מקוצר.

משך שנים שילמתם פרמיות גבוהות לחברת ביטוח פרטית בעבור ביטוח סיעודי, והנה הגיעה השעה לממשו. ירידה וקושי בתפקוד הימיומי יכולים להצדיק תביעה סיעודית, השאלה הגדולה היא איך להצליח בתביעת הביטוח הסיעודי?

נראה כי התשובה לשאלה לא כל כך פשוטה, מסתבר שכ- 50% מתביעות הביטוח הסיעודי נדחות!

הצלחה בתביעת הביטוח הסיעודי מצריכה הכנת שיעורי בית. עליכם ללמוד את הנושא ולהתכונן למאבק עיקש על המגיע לכם. אל ייאוש! ניתן להצליח בתביעת הביטוח הסיעודי – כך תעשו זאת נכון:

מה תדרשו להציג ולהוכיח בתביעה סיעודית?

ראשית כדאי לבדוק את הפוליסה שרכשתם ולהבין אם אתם אכן עומדים בקריטריונים הנדרשים לתביעה סיעודית. זה הזמן לקרוא את האותיות הקטנות וללמוד מה מגיע לכם במסגרת פוליסת הביטוח שלכם.

חברת הביטוח תשלח אתכם להמציא שלל מסמכים ואישורים רפואיים. כדאי להיות מוכנים מבעוד מועד ולהכין תיק רפואי עם כל המידע הרלוונטי.

סביר שתידרשו למבחן תפקוד וחשוב לדעת כי הוא הוא קריטי להצלחת התביעה הסיעודית. מבחן התפקוד בוחן את יכולתו של התובע לבצע בכוחות עצמו מגוון פעולות יום יומיות פשוטות כגון: יכולת אכילה עצמאית, להתלבש ולהתפשט לבד, לקום ולשבת, ללכת בכוחות עצמו ולשלוט על סוגריו. חברת הביטוח תשלח נציג רפואי מטעמה שיבחן אתכם מבצעים את הפעולות הנ"ל. אנשים רבים משתדלים "להצליח" בבדיקה, בעיקר מפאת המבוכה הכרוכה בסיטואציה. חשוב מאוד לתדרך את התובע להציג תמונת מצב אמיתית שמראה נכונה את הקשיים התפקודיים, ולא לנסות לייפות את המציאות.

מומלץ ביותר לא להשאיר את התובע לבד עם נציגי חברת הביטוח בעת הבדיקה. מותר ואף רצוי לוודא כי גם אדם מטעם הנבדק ילווה אותו ויהיה נוכח בעת הבדיקה.

פעולות נוספות שיסייעו לכם

הצטיידו באורך רוח לקראת התביעה. נשמע מובן מאליו אך אנשים רבים פשוט מתייאשים כשהם ניצבים מול הסחבת, הטרטורים ושלל הקשיים שמערימות חברות הביטוח.

קחו בחשבון שביטוח סיעודי הוא עסק כלכלי וחברת הביטוח מנסה לעשות ככל יכולה בכדי להמנע מתשלום. כמו במקרים אחרים, פעמים רבות גם כאן 'שיטת מצליח' עובדת ולכן אל תופתעו אם תתקלו בבירוקרטיה מעורפלת, סחבת, ושלל ניסיונות לטרטר אתכם, לשלוח אתכם למסע צייד של אישורים רפואיים, ובאופן כללי למשוך זמן. לצערנו זה חלק מהמשחק.

מי שהוכר כסיעודי על ידי המוסד לביטוח לאומי, יכול להציג את ההכרה הזו מול חברת הביטוח. ההכרה במצב סיעודי מטעם הביטוח הלאומי עשויה לעזור לכם להצליח בתביעתכם, אך חשוב לזכור כי היא לבדה אינה מספיקה וכי היא איננה מחייבת את הביטוח הפרטי.

ישנו דבר נוסף שעשוי לעזור לכם וחשוב להכירו כאשר ניגשים לתביעה סיעודית והוא – אתם עלולים להיות תחת מעקב. זה אולי נשמע כמו לקוח מתוך סרט פעולה, אך המציאות עולה על כל דמיון. חברות ביטוח רבות מפעילות חוקרים פרטיים שעוקבים אחר התובעים במטרה לצלם או לתעד אותם מבצעים עצמאית פעולות, באופן שיפגע בסיכויי ההצלחה לזכות בתביעת הסיעוד. חוקר פרטי עשוי להתחזות לשליח המגיע אל בית התובע, או ליצור אינטראקציה באופן אחר. דרך נוספת היא פשוט לערוב למבוטח מרחוק לנסות לצלם אותו כאשר הוא יוצא לזרוק את הפח או יושב בבית קפה וכו'. אל תהיו שאננים ואל תניחו כי המאבק על התביעה מתנהל בצינורות בירוקרטיים בלבד.

מה ניתן לעשות אם תביעתכם נדחתה?

אם הגשתם תביעה סיעודית ותביעתכם נדחתה התחושה שאתם חווים עלולה להיות תסכול, ייאוש והרגשה כי נעשה לכם עוול. אם אתם משוכנעים שהצדק איתכם וכי אתם אכן זכאיים לממש את כספי הביטוח הסיעודי שלכם, אל תאמרו נואש – ניתן להגיש ערעור גם על דחיית תביעה סיעודית. כפי שכבר צויין, גם פה 'שיטת מצליח' נמצאת לא פעם בפעולה. זכרו, אל תהיו שאננים או תמימים! חשוב ללמוד היטב את סיבת הדחייה ולהכיר את החוקים בנושא טרם הגשת הערער.

בהצלחה!

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך
מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:

פרסומים אחרונים

תוכן עניינים:
נגישות

לבדיקת זכאות ללא עלות

מגיע לכם לקבל את הטוב ביותר בסיוע צוות המומחים של מגן