5 טיפים להגשת תביעת סיעוד

טיפים שיעזרו לכם להגש תביעת סיעוד מוצלחת

לפני הגשת תביעת סיעוד כדאי להכין שיעורי בית וללמוד את הנושא לעומק. ישנם מספר נושאים שחשוב לדעת ולהכיר, בין אם אתם תובעים לבד או נעזרים בעורך דין או בחברה לתביעות סיעוד. גם אם אתם בטוחים שאתם זכאים לטיפול סיעוד, הניחו כי חברת הביטוח תשקיע מאמצים לא מבוטלים בחיפוש סיבות שיאפשרו לה לדחות את התביעה. הנה 5 טיפים שיעזרו לכל מי שניגש לתבוע את חברת הביטוח: איך להגיש תביעה במקרה סיעודי

1. הכירו את פוליסת הביטוח הסיעודי שלכם ואת ותנאיה

אם אתם או קרובי המשפחה שלכם סובלים מהדרדרות תפקודית או קוגנטיבית, ייתכן שהגיעה השעה לבדוק את זכאותכם לקבלת קצבת סיעוד. ביטוח סיעודי קיים בשני אפיקים – הביטוח הלאומי והביטוח הסיעודי הפרטי. ניתן לתבוע את שניהם במקביל ולקבל כספים משניהם. זה הזמן לבדוק אם יש ברשותכם ביטוח פרטי (לפעמים אנשים כלל אינם מודעים לביטוחים השונים שיש להם). ביטוח סיעודי פרטי יכול להיות כזה שנרכש גם דרך קופת החולים, אך מבוטח ע"י חברת ביטוח פרטית. קראו היטב את הפוליסה – במה היא מזכה אתכם ומה הקריטריונים לזכאות. כמו כן, בדקו מה הסייגים וההחרגות של הפוליסה.

2. האם לתבוע לבד או בעזרת חברה לתביעות סיעוד או עורך דין?

לאחר שהבנתם אילו ביטוחים יש ברשותכם, צריך לתכנן איך לגשת לתביעה. אנשים רבים נרתעים מתביעה עצמאית ובצדק. כיום, כ-50% מהתביעות הסיעודיות המוגשות לחברות הביטוח – נדחות על הסף. מבוטחים רבים דוחים את הטיפול בתביעה בגלל החשש ללכת לאיבוד בשדה הקרב הבירוקרטי. השוק שופע בגורמי מקצוע המסייעים למבוטחים לממש את זכויותיהם הביטוחיות. ישנם עורכי דין לתביעות סיעודיות, וישנן חברות המתמחות בתביעות סיעוד. אם אתם מעוניינים לפנות לגורם מקצועי שיקל עליכם בתביעה, חשוב לבחור במי שיש לו יכולת מוכחת להעלות בצורה ניכרת את הסיכוי לזכייה בתביעה. אל תתביישו לבדוק את אחוזי ההצלחה של הגוף המקצועי בו תעזרו להגשת תביעת הסיעוד.

3. היכונו למלחמת התשה

במקרה של תביעת סיעוד, הכנה נפשית למאבק ממושך ומתיש חשובה לא פחות מהכנה נכונה של תיק התביעה. מבוטחים רבים מדווחים על סחבת איומה וגרירת רגליים מכוונת מצד חברת הביטוח. למרבה הצער, זה חלק מהמשחק וזה נכון במיוחד עבור מי שתובע לבד את הביטוח הסיעודי. חברות הביטוח משחקות במלחמת התשה. הן יודעות שרוב התובעים הינם אנשים מבוגרים וחולים, ופעמים רבות הם פשוט מתייאשים באמצע הדרך ומוותרים, אחרי שנגררו אל תוך ג'ונגל בירוקרטי של טפסים, אישורים ובדיקות ללא סוף.
אם אתם תובעים את הביטוח לבד, הכינו היטב את תיק התביעה, העזרו באורך רוח ואל תיכנעו לסחבת המתישה.

4. הכנה נכונה של התיק הרפואי והכנה למבדק תפקוד.

הכנה נכונה של תיק התביעה הסיעודת היא המפתח להצלחת התביעה. התיק הרפואי צריך לכלול את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטים. חשוב להבדיל בין מצבים רפואיים שחובה לכלול בתיק התביעה, לעומת מצבים רפואיים שאינם רלוונטים לתביעה ועלולים להכביד עליה ואף להכשיל אותה.
רצוי לכלול חוות דעת של רופאים מומחים ולאו דווקא של רופא המשפחה שאינו מומחה לגריאטריה.
בעת מילוי הטפסים חשוב להשתמש בטרמינולוגיה המקצועית הנכונה ולהימנע מתיאורים רגשניים.
קיימים סיכויים גבוהים שתידרשו לעבור מבחן תפקוד. מבחן התפקוד הוא כלי נפוץ ומקובל מאוד לקביעת תלות תפקודית. בעת המבחן תדרשו לבצע מספר פעולות פיזיות יום-יומיות בנוכחות נציגים של חברת הביטוח. אתם רשאים להיות מלווים באדם מטעמכם שיהיה נוכח איתכם בזמן הבדיקה. התעקשו על כך ואל תשארו לבדכם עם נציגי חברת הביטוח. כמו כן, בזמן הבדיקה ובאופן גורף לאורך התביעה – חשוב להציג תמונת מצב אמיתית ולא לייפות את המציאות.

5. יש מי שצופה בכם, הקפידו להימנע מביצוע פעולות שיכשילו את התביעה

פעמים רבות חברות הביטוח מפעילות חוקרים פרטיים שעוקבים אחרי התובעים ומשתמשים בדרכי תחבולה כדי לדובב אותם להודות במסוגלותם הפיזית, או כדי לתפוס אותם מבצעים פעולות שיכשילו את התביעה.
זו פרקטיקה נפוצה ומקובלת, ולכן אם הגשתם תביעה סיעודית שעודנה פתוחה, היו חשדניים כלפי זרים חביבים הפוצחים עמכם בשיחה, והניחו כי יש מי שעוקב אחריכם כשאתם נמצאים במרחב הציבורי.
בהצלחה!

איך להגיש תביעה במקרה סיעודי

שואלים את עצמכם איך להגיש תביעה במקרה סיעודי? חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?

כתבות נוספות

תביעת ביטוח סיעודי לאחר פטירה
תביעת ביטוח סיעודי לאחר המוות
טיפים לתביעת סיעוד
תביעה סיעודית מוצלחת - 10 טיפים שיובילו אתכם לדרך הנכונה
ביטוח לאומי סניפים בפריסה ארצית
ביטוח לאומי - מגוון רחב של סניפים בפריסה ארצית

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי