השפעת הקורונה על החולים הסיעודיים

התפרצותה של הקורונה ברחבי העולם, יצרה מציאות חיים חדשה עבור כולנו והיא משפיעה באופן כזה או אחר על חיי היומיום של כל אחד ואחת מאיתנו. מכיוון ששיעורי התמותה הגבוהים ביותר עקב נגיף הקורונה הם בני ובנות הגיל השלישי, הקורונה משפיעה  באופן ישיר על אופן ההתמודדות עם חולים סיעודיים. עם פרוץ משבר הקורונה בישראל בתחילת חודש מרץ האחרון, נחשפנו ליותר ויותר מקרי הדבקה בנגיף בבתי אבות ומוסדות סיעודיים. בעקבות כך, המטה למאבק בקורונה אשר הוקם על ידי משרד הבריאות הישראלי, גיבש תכנית לאומית למתן מענה לצרכי הגנה על דיירי מוסדות הגיל השלישי העונה לשם: מגן אבות ואימהות.

תכנית זו משלבת בתוכה מספר הנחיות אותן נדרשים למלא גם צוות המטפלים במוסדות הגיל השלישי וגם המטפלים הסיעודיים המעניקים שירותי סיעוד בביתו של החולה, כאשר בין יתר ההנחיות העיקריות בתכנית נכללות:

  • שמירה על היגיינה וניקיון אישי – הקפדה יתרה על רחיצת ידיים במים וסבון וזאת לצד שימוש תדיר באלכו-ג'ל
  • הקפדה יתרה על אוורור החדר בו שוהה המטופל הסיעודי ו/או חדרי הבית בו הוא מתגורר
  • שימוש קבוע של הצוות הטיפולי בציוד מגן הכולל: מסיכות, כפפות וחליפות מגן
  • הפקדה יתרה על מדידת חום גוף מספר פעמים לאורך היום הן של המטופל והן של הצוות המטפל

והנחיות נוספות ומפורטות יותר בנוגע לטיפול בחולה סיעודי המטופל באמצעות עובד זר או מטפלת מביטוח לאומי בביתו והנחיות מפורטות בנוגע להתנהלותו של הצוות המטפל במוסדות הסיעודיים השונים ברחבי הארץ. חשוב לציין שהשפעות הקורונה של הטיפול הסיעודי באות לידי ביטוי גם באופן ההתגוננות של הצוות המטפל וגם באופן הגשת הטיפול לחולה הסיעודי.

חשוב לדעת: עם פרוץ משבר הקורונה בישראל, פורסמו על ידי משרד הפנים הנחיות עדכניות במסגרתן ניתנו הקלות בכל הנוגע להארכת אשרות (ויזות) לעובדים הסיעודיים הזרים.

מה עושים במקרים בהם קיים צורך במתן עזרה לאדם סיעודי בביתו?

אחת מההגבלות המשמעותיות ביותר אשר נכפו עלינו בעקבות התפרצותו של נגיף הקורונה היא מגבלת המרחק והדרישה להימנע מקיומם של מפגשים קרובים עם האנשים האהובים עלינו ביותר אשר אינם מתגוררים עימנו. מגבלה זו מונעת מרבים מאיתנו לסייע להוריהם המבוגרים ובין היתר היא מקשה גם על יכולת מתן העזרה והסיוע להורים סיעודיים המטופלים במוסדות הסיעודיים ו/או בבתיהם.

במקרים וגם אתם נדרשים לסייע או להגיש עזרה להורה סיעודי המתגורר בביתו, חשוב להקפיד על כל ההנחיות המופיעות בתכנית "מגן אבות ואימהות" ולפעול בהתאם לכל אחת מההנחיות המופיעות בתכנית. כמו כן, אנו ממליצים לכם להיות בקשר רציף עם ההורה הסיעודי ו/או עם המטפל/ת הסיעודי המצוי איתנו במהלך היום או לאורך כל היום, וזאת גם במסגרת ביקורים פיזיים בביתו של ההורה תוך שמירה יתרה על כל ההנחיות המחייבות והלא מחייבות כאחד.

חולים במצב סיעודי? מתמודדים עם מכשולי הבירוקרטיה? מגן מומחים החברה המובילה בישראל תסייע לכם לממש את הזכויות הביטוחיות המגיעות לכם. מימוש פוליסת סיעוד בעזרת המומחים שלנו!

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי