ביטול הביטוחים הקולקטיבים

העלויות הכספיות הגבוהות הנלוות לטיפול רפואי ושיקומי במצבי סיעוד, הפך את ביטוחי הסיעוד לאחד מסוגי הביטוחי החשובים והנחוצים ביותר עבור כל אחד ואחת מאיתנו. עד לפני מספר שנים, טרם החלת רפורמת "פוליסה אחידה" בתחום ביטוחי הסיעוד, עמדו לרשותנו שלוש אפשרויות מרכזיות לרכישת ביטוח סיעוד:

  1. רכישת ביטוח סיעודי פרטי באמצעות חברות הביטוח השונות
  2. רכישת ביטוח סיעודי קולקטיבי באמצעות וועדי עובדים וגופי העסקה גדולים
  3. רכישת ביטוח סיעוד באמצעות קופת החולים המשמשת כגורם משווק

מה הוביל לביטול הביטוחים הקולקטיביים בתחום הסיעוד?

לאחר כניסתה של רפורמת פוליסה אחידה סיעוד בתחילת יולי 2017, הודיעה המפקחת על הביטוח דאז (הגברת דורית סלינגר) על ביטול הביטוחים הקולקטיביים, כאשר הסיבה המרכזית אשר הובילה לביטול היא הפרמיה הזולה והאטרקטיבית אשר איננה עמדה בפרופורציה עם ההתחייבויות העתידיות של חברות הביטוח כנגד אותן פוליסות.

ההחלטה על ביטול הביטוחים הקולקטיביים, הובילה לכך שמאות אלפי מבוטחים מצאו את עצמם נפגעים באופן ישיר מהמהלך, כאשר בחלק גדול מהמקרים מדובר במבוטחים הנמנים על האוכלוסייה המבוגרת אשר שילמה ממיטב כספה לאורך שנים רבות על מוצר ביטוחי אותו הם לא יוכלו לממש ברגעי האמת בהתאם לתנאי הפוליסה בגינה הם שילמו לאורך השנים.

מספר חודשים לפני ואחרי ההחלטה על ביטול הפוליסות הקולקטיביות בתחום הביטוח הסיעודי, חברות הביטוח השונות, פעלו באופן שיטתי אל מול המבוטחים אשר מצאו את עצמם נפגעים מהחלטת הביטול, וכל זאת בניסיון לצרפם לפוליסות סיעוד פרטיות שעוד שווקו על יד. במקרים מסוימים, המבוטחים התרצו ונדרשו לשלם פרמיות גבוהות באופן משמעותי של מאות אחוזים לצורך שימור זכויותיהם הביטוחיות בהתאם לתנאי הפוליסה בה הם החזיקו עם למועד הביטול (31/12/2017), ובחלק לא מבוטל מהמקרים, המבוטחים פשוט נאלצו לוותר על תנאי הפוליסה ולבטל את הכיסוי הביטוחי בגינו הם שילמו לאורך שנים רבות. חשוב לציין שגם המבוטחים שכן החליטו להצטרף לפוליסת סיעוד פרטית כזו או אחרת, הם נדרשו לוותר על אי – אילו זכויות ביטוחיות וביניהן תקופת אכשרה קצרה.

ביטוח סיעוד קבוצתי – רק במסגרת פוליסה אחידה של קופות החולים

כפי שציינו לעיל, החל משנת 2019, רוב חברות הביטוח הפסיקו לשווק פוליסות סיעוד פרטיות חדשות, כאשר כל מבוטח אשר רכש ביטוח סיעוד פרטי בעבר יהא זכאי למימוש מלא של תנאי הפוליסה כל עוד הפוליסה בתוקף. לפיכך, מבוטחים שלא רכשו ביטוח סיעוד פרטי עד תחילת 2019 ו/או כאלו שרכשו בעבר פוליסת סיעוד קולקטיבית דרך וועד העובדים במקום עבודתם, יוכלו לרכוש פוליסת סיעוד אחידה אך ורק באמצעות קופת החולים בה הם רשומים.

נציין שרפורמת הפוליסה האחידה נועדה להטיב עם השירות המוצע על ידי חברות הביטוח וקופות החולים, כאשר כל תנאי וכיסוי הפוליסה הינם אחידים והם נבדלים רק ברמת השירות. על אף שהחלת הרפורמה הייתה מלווה בכוונות טובות ונכונות כגון: מעבר חופשי בין קופות החולים מבלי לוותר על רצף ביטוחי, צמצום בירוקרטיה בכל הנוגע למימוש ביטוח סיעודי והגברת התחרות בין חברות הביטוח וקופות החולים בפרמטרים של רמת השירות.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי