תובעים את הביטוח הסיעודי? זה מה שאתם חייבים לדעת!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הידעתם שכמחצית (כ-50%) מסך כל תביעות הסיעוד המוגשות מדי שנה נדחות על ידי חברות הביטוח? הידעתם שתחום הביטוח הסיעודי נחשב לתחום הביטוחי המורכב ביותר למימוש זכויות ביטוחיות? זה הזמן לדעת הכול על הליך הגשת תביעת ביטוח סיעודי

אם גם אתם נקלעתם למצב סיעודי והינכם מחזיקים בפוליסת סיעוד כזו או אחרת, זה הזמן לפעול למיצוי הזכויות הביטוחיות שלכם על פי תנאי הפוליסה, וזאת באמצעות הגשת תביעה לגמלת סיעוד מטעם חברת הביטוח. כיצד תוכלו להבטיח לעצמכם זאת?

להלן מספר טיפים חשובים לניהול תביעה לגמלת סיעוד כנגד החברה המבטחת:

  1. בדקו היטב מהי ההגדרה למצב סיעודי מזכה בהתאם לפוליסה בה אתם מחזיקים – עוד טרם הגשת כתב התביעה, אנו ממליצים לכם לעיין היטב בתנאי הפוליסה העומדת לרשותכם ולהבין מה בדיוק חברת הביטוח דורשת על מנת להגדיר את מצבכם הסיעודי כמצב סיעודי מזכה.
  2. למדו  את עולם המושגים בתחום הביטוח הסיעודי – על מנת להגיש תביעת ביטוח סיעודי, מומלץ להיות בקיאים בעולם המושגים המרכיב את תחום הביטוח הסיעודי ולהכיר את כל המושגים לפיהם נקבעת קצבת הסיעוד.
  3. הגישו את הניירת הנדרשת באופן מסודר – הגשת תביעה בתחום הסיעוד נעשית באמצעות כתב תביעה ייעודי אותו מנפיקה החברה המבטחת ובו מופיעים בין היתר כל המסמכים הנלווים אותם תדרשו לצרף לכתב התביעה. שימו לב- אופן הגשת התביעה חייבת להיעשות בהתאם לדרישות החברה המבטחת ובאופן מסודר ומדויק על פי הדרישות השונות. בשלב זה, חשוב לדעת גם מה לא להגיש ולהוסיף לכתב התביעה.
  4. שימו לב למידע אותו אתם מוסרים בנוגע לתביעה והקפידו להיות עקביים בכל המידע הנמסר על ידיכם – חברות הביטוח עושות כל שביכולתן על מנת לדחות את התביעות הסיעודיות המוגשות להן, ולכן, חשוב שתדעו מה להגיד ומה לא להגיד לכל אדם המנסה לברר מולכם נושאים הקשורים לענייני התביעה, בין אם מדובר בנציג גלוי מטעם החברה המבטחת ובין אם מדובר בחוקר פרטי סמוי אותו מפעילה חברת הביטוח.
  5. הגיבו לכל בקשה מטעם חברת הביטוח במהירות ובזמן – במקרים בהם חברת הביטוח דורשת מכם מסמכים ואישורים רפואיים נוספים לכתב התביעה, הקפידו להגיש אותם במהירות ובפרק הזמן הנדרש.
  6. עקבו אחר סטטוס התביעה והכירו את זכויותיכם – מרגע הגשת התביעה, הפקידו להתעדכן בסטטוס התביעה והמשיכו ללמוד על מלוא הזכויות הביטוחיות העומדות לרשותכם מתוקף הפוליסה.
  7. קראו כמה שיותר מידע על מבחן ADL ולמדו על מבדקי התלות השונים הנערכים במסגרת המבחן – מבחן ADL נועד לבדוק את הכשירות שלכם בביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות באופן יומיומי, ולכן, חשוב שתדעו לקראת מה אתם עומדים וכיצד ניתן להתאים את אופן תגובתכם במבדק בהתאם למצבכם הסיעודי.

זכרו – כל מידע אותו תציגו לחברת הביטוח הוא "שחור או לבן", כאשר חברת הביטוח מצידה תנסה להיכנס לכל "תחום אפור" הקשור לאופן בו הצגתם בפניה את המידע ותנסה להשהות ו/או לדחות את תביעתכם.

רוצים לדעת יותר על הליכי ניהול תביעת סיעוד אל מול החברה המבטחת? אנשי המקצוע של מגן מומחים כאן לרשותכם.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:

פרסומים אחרונים

תוכן עניינים:
נגישות

לבדיקת זכאות ללא עלות

מגיע לכם לקבל את הטוב ביותר בסיוע צוות המומחים של מגן