תביעת סיעוד נגד חברת הראל

תביעת סיעוד הראל

הידעתם שהיקף תביעות הסיעוד הנדחות מדי שנה על ידי חברות הביטוח השונות הוא הגבוה ביותר מבין כל ענפי הביטוח השונים? הידעתם שמדי שנה כ-מחצית מסך תביעות הסיעוד המוגשות לחברות הביטוח השונות נדחות מסיבה כזו או אחרת? ועם כאלו עובדות, זה הזמן לדעת יותר על אופן ההתנהלות הנכון במסגרת תביעת סיעוד נגד הראל.

תביעת ביטוח סיעודי בחברת הראל

בדומה לכל חברת ביטוח אחרת הנדרשת להתמודד עם כתב תביעה בתחום הביטוח הסיעודי, גם חברת הראל בוחנת את מצבו של מגיש התביעה בהתאם לממצאי מבחן הערכת תפקוד (מבחן תלות) הידוע בשם מבחן ADL במסגרתו ניתן לקבוע את מצבו הסיעוד של המבוטח בהתאם ליכולותיו העצמאיות בביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות כגון: להתלבש ולהתפשט, לקום ולשכב, לאכול ולשתות, להתרחץ, להתנייד ולשלוט על הסוגרים. ברוב המקרים, חברת הביטוח הראל, בדומה לכל חברת ביטוח אחרת המתמודדת עם תביעות סיעוד, מבססת את מסקנותיה על סמך מומחים רפואיים מטעמה ולכן אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לדחיית תביעות סיעוד היא הנימוק שמקרה הביטוח בגינו מוגשת התביעה איננו מתקיים. יחד עם זאת, ישנם לא מעט נימוקים בגינן חברות הביטוח דוחות את כתב התביעה, לרבות, הימצאותו של תנאי או סייג בפוליסה הפוטר את חברת הביטוח וטענה נפוצה לפיה המבוטח הסתיר מחברת הביטוח מידע רפואי כזה או אחר בעת הצטרפותו לפוליסה. חברות הביטוח השונות, ובתוכן חברת הביטוח הראל, עושות כל שביכולתן על מנת להסיר כל אחריות מכתב התביעה ובך להותיר את המבוטח חסר אונים ברגע הקריטי ביותר עבורם.

מהם המסמכים הנדרשים בתביעת סיעוד נגד חברת הראל?

  1. יש לצרף טופס עם פרטים אישיים, מידע על פרטי האירוע, היסטוריה רפואית ומתן עזרה בגין מצב סיעודי
  2. שאלון הערכה המציג ומפרט את המצב הקוגניטיבי / התפקודי של המבוטח
  3. טופס וס"ר (ויתור סודיות)
  4. פרטי איש קשר נוסף ליצירת קשר עם המבוטח ולצורך קבלת מידע בעניין התביעה בלבד
  5. צילום אישור ניהול חשבון / צ'ק בנקאי לצורך העברה בנקאית בלבד

מה עושים במקרים בהם חברת הביטוח הראל דוחה את כתב התביעה בנימוק כזה או אחר?

כאשר חברות הביטוח השונות דוחות את כתב התביעה הן דואגות לעשות זאת בהתבסס על סיבה משפטית מוצדקת,ובכך, הן מתישות את המבוטח המעוניין להיאבק על זכויותיו. יחד עם זאת, גם במקרים בהם הנימוק לדחיית תביעת סיעוד, מבוסס על סעיף משפטי כזה או אחר, אנו ממליצים לא לוותר ולהיאבק בכל האמצעים העומדים לרשותכם לצורך מימוש מלוא זכיותיכם.

מגן מומחים. יחד איתכם לאורך כל הדרך

אנחנו בחברת מגן מומחים, עוסקים ומתמחים במימוש זכויות סיעודיות כבר למעשה מ-20 שנה, ומדי חודש אנו מטפלים בלמעלה מ-100 תביעות ביטוח בתחום הסיעוד ועושים זאת עם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. לרשותנו, צוות של מומחים אשר יסייע גם לכם להגן על מלוא הזכויות הסיעודיות העומדות לרשותכם משלב הגשת כתב התביעה ועד מיצוי מלוא הזכויות. השירותים המקצועיים המוצעים על ידינו לאורך כל הדרך כוללים בין היתר: סיוע מקצועי בכל הנוגע לאיסוף ניירת רפואית נדרשת לכתב התביעה, סיוע מקצועי במילוי כתב התביעה והגשתו, הדרכה מקצועית לקראת מבחן ADL הנערך על ידי החברה המבטחת, מעקב שוטף אחר תיק התביעה, הגשת ערר לחברת הביטוח במקרים של דחיית התביעה ושירותים מקצועיים נוספים באמצעותם אנו עושים הכול על מנת להגן על מלוא הזכויות הסיעודיות שלכם.  

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

מידע מקצועי

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות ללא עלות

מגיע לכם לקבל את הטוב ביותר בסיוע צוות המומחים של מגן