חדשות רעות לזכאים לביטוח סיעודי: התשלום החודשי יופחת ותקופת ההמתנה תוארך

ביטוח סיעודי הוא רשת הביטחון של כל אחד מאיתנו לאותם ימים בהם לא נוכל לתפקד בצורה מלאה ונזדקק לעזרה מקצועית וכלכלית כדי להתקיים בכבוד באמצעות קצבת סיעוד. לאחרונה רשות שוק ההון פרסמה תקנות חדשות לפיהן תקופת ההמתנה בפוליסה תוארך מחודשיים לחצי שנה, וכן תבוצע הפחתה בתגמולי הביטוח החודשיים, קצבת הסיעוד, מסכום של כ-6,100 שקל לסכום של 5,500 שקל. יש לכם ביטוח סיעודי? כדאי לכם לקרוא מה מתוכנן לכם.

הביטוח הסיעודי דרך קופות החולים 

הביטוח הסיעודי דרך קופות החולים הוא ביטוח קבוצתי, המכסה כ-4.6 מיליון אזרחים בישראל. הביטוח מעניק פיצוי חודשי למבוטחים שנכנסו למצב סיעודי ולא מסוגלים לבצע פעולות יום יומיות באופן עצמאי במשך חמש שנים. נכון להיום, קופת חולים כללית גובה על הביטוח 60 שקל בחודש בגיל 40 ו-280 שקל בגיל 80. במסגרת הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים בקופות החולים, משולמים מדי שנה תגמולים בסך של כ-3 מיליארד שקל למבוטחים הנמצאים במצב סיעודי.

הגורמים לעלייה בתביעות סיעוד 

בשנים האחרונות ישנה מגמה של עליה בתביעות סיעוד. מספר התביעות המוגשות לביטוח הסיעודי הקבוצתי לחברי קופות החולים עלו בעשרות אחוזים. מגמה זו אינה ייחודית רק לישראל, ונובעת מסיבות שונות ובראשן התארכות תוחלת החיים של מטופלים סיעודיים והתפתחויות טכנולוגיות. בנוסף, על שיעורי התביעות הסיעודיות בישראל משפיעים גם גורמים נוספים, כגון עליה בכמות האישורים לגמלת סיעוד בביטוח הלאומי וכן עלייה במודעות הציבור לכיסוי עצמו.

השלכות הרפורמה

הרפורמה של רשות שוק ההון צפויה להשפיע לרעה על זכאים לביטוח סיעודי דרך קופות החולים. הפחתת תגמולי הביטוח החודשיים ותקופת ההמתנה הארכה צפויות להקשות על מבוטחים לקבל את הכיסוי הביטוחי לו הם זקוקים. להלן תמצית עיקרי הרפורמה:

  • הארכת תקופת ההמתנה לקבלת קצבה מחודשיים לחצי שנה
  • עדכון סכום קצבת הסיעוד החודשית בפוליסת הביטוח הסיעודי בהיקף של 10% מגובה הקצבה.
  • כאשר החוק ייכנס לתוקף בדצמבר, המשמעות היא הקטנה של עשרות אלפי שקלים (עד 50 אלף ₪) בגובה הקצבה המצטבר.
  • חשוב לדעת: גם אם יוחלט לאמץ את ההחלטות הללו במלואן או באופן חלקי, הן לא יחולו על תביעות של מבוטחים המתנהלות כיום בחברות הביטוח ו/או כבר אושרו.

מה אפשר לעשות? 

ישנם מספר דברים שיכולים מבוטחים לעשות כדי להתמודד עם הרפורמה הצפויה:

  • לרכוש ביטוח סיעודי פרטי. ביטוח סיעודי פרטי מספק כיסוי ביטוחי נרחב יותר מביטוח סיעודי דרך קופות החולים, וכן הוא אינו כפוף לרפורמה של רשות שוק ההון.
  • להגדיל את התשלום החודשי לביטוח סיעודי דרך קופות החולים. הגדלת התשלום החודשי תאפשר למבוטחים לקבל תגמולי ביטוח גבוהים יותר.
  • להצטרף לתוכנית סיעודית קבוצתית. תוכניות סיעודיות קבוצתיות מציעות כיסוי ביטוחי במחיר מוזל יותר מביטוח סיעודי פרטי, אך הן כפופות לרפורמה של רשות שוק ההון.

ידע הוא כוח – אנחנו כאן עבורכם

רוצים לדעת יותר על השינויים וההשפעות העתידיות שלה על הביטוח הסיעודי שלכם? אנחנו כאן עבורכם. זה המקום להזכיר שבכל חשש לקשיים בתפקוד היומיומי, כדאי לקיים עוד היום שיחה עמנו לבדיקת זכאות ללא תשלום לקבלת קצבת הביטוח הסיעודי.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי