קצבת סיעוד – כל יום קובע

קצבת סיעוד נועדה להבטיח קיום בכבוד לקשישים שהגיעו למצב סיעודי ונזקקים לעזרה קבועה בהתנהלותם היומיומית. כל יום שקצבה זו מתעכבת הוא יום של אובדן כספים שלא יחזרו. 

"בסוף הצלחנו להשיג לאבא קצבת סיעוד", מספרים בני משפחת מ' מצפון הארץ בהם טיפלנו לאחרונה, "אבל בזבזנו זמן יקר עד שקיבלנו את השכל לפנות אליכם, וזמן לא רב אחר כך הוא נפטר לצערנו. עד להשגת קצבת הסיעוד הוצאנו לא מעט כסף מכיסנו, הוצאה שהיינו יכולים לחסוך אם היינו מקבלים את קצבת הסיעוד מוקדם יותר". 

קצבת סיעוד

 למה חשוב לפנות לגוף שיוכל לזרז את קבלת קצבת הסיעוד?

קצבת סיעוד היא תמיכה כספית חודשית אשר ניתנת למי שהוכר במצב סיעודי. סכום קצבת הסיעוד יכול להגיע לאלפי שקלים בחודש, סכום המהווה סיוע משמעותי אל נוכח ההוצאות הגדלות והולכות במצב כזה. קצבה זו משולמת במסגרת הביטוח הסיעודי, בין אם זהו ביטוח סיעודי פרטי כפי שהיה קיים עד לפני כמה שנים, ובין אם ביטוח סיעודי במסגרת קופות החולים. 

שני עקרונות קריטיים להבנת אופיה הייחודי של קצבת הסיעוד:

  1. הקיצבה משולמת למי שחברת הביטוח הכירה בו כמצוי ב'מצב סיעודי'.
    'מצב סיעודי' כהגדרתו מבחינה ביטוחית, הוא מצב של אדם שאינו מסוגל להתנהל ביומיום באופן עצמאי והוא זקוק במרבית הזמן לעזרה של אדם אחר. האבחון של המצב הסיעודי נקבע על פי רמת המוגבלות הפיזית ו/או המנטלית של הנבדק. האבחון נועד לקבוע האם הוא כשיר מבחינה קוגנטיבית, ולחילופין – האם הוא מסוגל לבצע באופן עצמאי שש פעולות בסיסיות יומיומיות ובהן אכילה ושתיה, רחצה, התלבשות, שכיבה וקימה מהמיטה, התניידות ושליטה על הצרכים. כאשר נקבע כי הנבדק אינו מסוגל לבצע באופן עצמאי לפחות שלוש מהפעולות, מצבו מוגדר כסיעודי, וככזה הוא זכאי לקצבת סיעוד
  2. הקצבה משולמת לתובע עצמו בלבד, כל עוד הוא בחיים ובמצב סיעודי

חשוב לדעת שקצבת הסיעוד פוסקת מייד עם פטירת האדם הסיעודי. משמעות הדבר היא שאם הטיפול בתביעה מתארך ומתעכב, ובינתיים בני המשפחה הם שנושאים בהוצאות, הרי שבמקרה של פטירת המבוטח הם לא יקבלו על כך כל החזר! כך עלול להיווצר מצב בו התביעה אמנם התקבלה, אך בשל הזמן הרב שחלף מאז הגשתה, קצבת הסיעוד תשולם רק למשך תקופה קצרה יחסית, בפרק הזמן שבין התקבלות התביעה ועד פטירת המבוטח. לעומת זאת, כל עוד המבוטח בחיים ניתן לתבוע קצבת סיעוד גם רטרואקטיבית, עד שלוש שנים לאחור, ככל שהמבוטח מצליח להוכיח כי הזכאות התקיימה גם לפני מועד התביעה.

קצבת סיעוד

איך לחסוך בזמן יקר בקבלת קצבת סיעוד

ככל שתביעת הסיעוד שלכם תהיה ממוקדת ומדוייקת יותר, כך קטן הסיכון שיטרטרו אתכם ב'לך ושוב', יכבירו דרישות להשלמת מסמכים ו/או תיעוד רפואי ועוד מהלכים בהן נוקטות חברות הביטוח ואשר עלולים לעכב את באופן משמעותי את קבלת קצבת הסיעוד. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. הטיפול שלנו מלווה אתכם לאורך כל הדרך: החל מביקור ראשוני בבית הלקוח, דרך בניית תיק תביעה מסודר ומדוייק, שמקיף את כל הטפסים הנדרשים ואת כל התיעוד הרפואי הרלוונטי, הגשת התיק לחברת הביטוח, הדרכת המבוטח לקראת הבדיקה הרפואית כדי שתשקף את המצב לאשורו, וניהול מעקב שוטף מול חברת הביטוח עד למימוש מלוא הזכויות, או, במקרה של דחייה – הגשת ערעור.
הודות לטיפול מקיף זה אנו מצליחים לצמצם משמעותית את זמני הטיפול בבקשה, ולהגדיל את הסיכוי שתקבלו את קצבת הסיעוד בתוך זמן קצר בהרבה מכפי שהייתם מצליחים בתביעה עצמאית.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי