הנתונים שאתם חייבים לדעת על בתי אבות סיעודיים

החיים מלמדים אותנו לא פעם שנדרשת עזרה וסיעוד בשלב כלשהו בחיים, במיוחד בגיל השלישי. לשם כך ישנם בתי אבות סיעודיים שמספקים את השירות. אולם, האם אתם יודעים מה שנדרש על התחום? הפרטים המלאים לפניכם.

מהם בתי אבות סיעודיים ולמי הם מתאימים?

באופן כללי, בית אבות משמש כמקום מגורים קבוע עבור מי שהגיעו לגילאי הזקנה, וכמסגרת טיפולית בהתאם למצבם התפקודי. השירותים המוענקים לדיירים בבית אבות מגוונים ורבים והיקפם משתנה בין בית אבות אחד לאחר. ככלל, מדובר בשירותים חברתיים, קהילתיים, רפואיים וכיוצא בזה: כך, למשל, בין שירותים אלה ניתן למנות ליווי, ייעוץ וטיפול פסיכולוגי, שירותי כביסה, חוגים, חדר כושר ובריכה, שירותי ניקיון ואחזקה של המתחם ושל מקום המגורים ועוד.

כמו כן, חלק מבתי האבות בישראל מוגדרים כבתי אבות סיעודיים, אשר בתוכם פועל אגף סיעודי שמחזיק ברישיון של משרד הבריאות הנמצא תחת פיקוחו השוטף. בתי אבות אלה, מיועדים לקשישים אשר מוגדרים סיעודיים וזקוקים לסיוע ותמיכה צמודים לאורך כל שעות היממה, ובדרך כלל המגורים בהם הם לפרק הזמן של שארית חייו של הקשיש. בנוסף, מעבר להשגחה והטיפול הבלתי פוסקים מצד הצוות המטפל, השירותים המוענקים בבית אבות רגיל יינתנו גם בבית אבות סיעודי.

חשוב להכיר כי קיימים גם בתי אבות "סיעודיים מורכבים", אשר מעניקים טיפול דומה לזה שניתן בבית החולים ומחזיקים במכשור רפואי מתקדם. הקביעה כי הקשיש מוגדר כסיעודי מורכב נעשית על ידי קופות החולים, וכמובן בהתאם לטיפול לו הוא נזקק.

איפה יש בתי אבות סיעודיים?

ברחבי ישראל פועלים בתי אבות סיעודיים רבים, כך, למשל, רשת "עד 120" מפעילה כמה בתי אבות סיעודיים, בתל אביב, בראשון לציון ובהוד השרון; רשת "משען", מפעילה בתי אבות סיעודיים בכרמל, באפקה תל אביב, בלב חולון, ברודצקי תל אביב ובאפעל; רשת GOLDEN CARE מפעילה בתי אבות סיעודיים במרכז הארץ ועוד.

מי הגורם המממן את פעילותם של בתי האבות הסיעודיים?

בהגעתו של הקשיש למצב סיעודי, חברות הביטוח וקופות החולים נוטלות חלק במימונו של הטיפול הסיעודי בהתאם לפוליסה שנקבעה למטופל. חשוב לציין כי הביטוח הסיעודי נגבה על ידי חברות הביטוח וקופות החולים מדי חודש מכל אחד מהמבוטחים, היות ועל פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, התשנ"ד – 1944, הוא אינו נכלל בסל הבריאות.

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לבין דיור מוגן?

קיימים הבדלים רבים בין בית אבות סיעודי לבין דיור מוגן, שעיקרם הוא מצבו הגופני והנפשי של מי שמתגורר בהם. כלומר, רמת התפקוד של דיר בדיור מוגן, גבוהה משמעותית מרמת תפקוד של הגרים בבית האבות הסיעודי. בהתאם, היקף השירותים הרפואיים ומידת ההשגחה הניתנים בבית אבות סיעודי רחבים יותר ומותאמים למצבם הפיזי והנפשי של הדיירים.

הבדל נוסף בין בית אבות סיעודי לבין דיור מוגן, הוא עלות השירות והאופן לממן אותו. בעוד שבתי האבות הסיעודיים לרוב ממומנים על ידי המדינה, לרוב מרכזי דיור הם פרטיים ועלותם גבוהה יותר. כמו כן, ככלל, מרכזי הדיור הפרטיים יהיו ממומנים על ידי השוהים בהם או על ידי בני משפחתם וכאמור, את בתי האבות הסיעודיים ניתן יהיה לממן בעזרתן של חברות הביטוח ושל קופות החולים שבהן הקשיש מבוטח.

יתרה מכך, בתי האבות הסיעודיים מעניקים טיפול רפואי והשגחה ומתמקדים בטיפול ובשיקומו של הדייר. לעומת זאת, הדיור המוגן נועד לאפשר לדיירים להמשיך בשגרת חייהם, תוך השתתפות בפעילויות חברה, תרבות, פנאי וכיוצא בזה.

חברת "מגן מומחים", מטפלת ביותר מ-100 תביעות ביטוח בתחום הסיעוד ומחזיקה ב-82% הצלחה בתביעות. אנשי החברה מחזיקים בידע ובניסיון עשיר ונחשבים לבעלי מקצועיות ומומחיות בענף. ליצירת קשר, ניתן לפנות בטלפון מספר 0723950955 או להשאיר פרטים אישיים באתר האינטרנט של החברה.

 

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות ללא עלות

מגיע לכם לקבל את הטוב ביותר בסיוע צוות המומחים של מגן