חמישה כללי 'עשה' ו'אל תעשה' בדרך להשגת קצבת סיעוד

קצבת סיעוד היא אחד המושגים החשובים ביותר בכל הנוגע לאיכות החיים של האדם הסיעודי. הדרך להשגתה עוברת דרך התמודדות מול חברת הביטוח, שתעשה כל שביכולתה כדי לדחות התביעה. כדי לעזור לכם, הכנו מדריך קצר של המלצות מהם הדברים שיוכלו לעזור לכם להשיג את קצבת הסיעוד שאתם זכאים לה.

קצבת סיעוד

עשה: הקפד על מילוי תקין ומדוייק של טופס התביעה לקצבת סיעוד

טופס התביעה הוא המסמך הבסיסי שבאמצעותו מתנהלת התביעה שלכם לקבלת קצבת סיעוד. מדובר על מסמך של כ- 17 עמודים, הכולל עשרות סעיפים וסעיפי משנה. חלקם פשוטים וטכניים, כמו פרטים אישיים, פרטי בנק, פרטי סוכן הביטוח וכדומה, אך חלקם מורכבים יותר ודורשים חיפוש מסמכים ישנים, לפעמים אפילו שנים אחורה, כמו למשל פרטי כל הרופאים שטיפלו בכם בעבר, שמות מחלקות ובתי חולים בהם טופלתם, רשימת תרופות וכן הלאה. כל פרט חסר עלול לגרום לדחיית התביעה בנימוק של הסתרת מידע. לחילופין, חברת הביטוח יכולה לנסות להיאחז בנתונים הרפואיים מהעבר כדי לטעון שהמצב הסיעודי קרה עוד לפני החתימה על הפוליסה, ובכך להתנער מחובתה לתשלום קצבת סיעוד.

עשה: דאג לכל תיעוד רפואי רלוונטי

את טופס התביעה לקצבת סיעוד חובה לגבות בתיעוד רפואי המאמת את קיומו של המצב הסיעודי, וחשוב לא פחות – מתי הוא התחיל. הדבר רלוונטי בעיקר בעת תביעת קצבת סיעוד של קופת חולים. לכל קופה יש חברה מבטחת משלה, אך ההסדרים משתנים מדי כמה שנים. אחת השיטות הנפוצות לדחיית תביעה לקצבת סיעוד היא לנסות לגלגל את המקרה לחברת ביטוח אחרת – הקודמת או החדשה – בטענה שהמצב הסיעודי קרה בתקופתה. שיטה נוספת היא להיאחז בחוסר של מסמכים רפואיים ספציפיים כדי לטעון שהיעדרם מעיד על הסתרה וחוסר שיתוף פעולה מצד המבוטח, וכתוצאה מכך לשלול קצבת הסיעוד. ככל שהתיעוד הרפואי יהיה מלא ומדויק, כך יהיה לכם קל יותר להתמודד עם ניסיונות אלו. 

אל תעשה: אל תיגש לקבלת קצבת סיעוד ללא עזרה של חברה למימוש זכויות סיעודיות

זאת ההמלצה החשובה ביותר שלנו בכל הנוגע למימוש הזכויות הסיעודיות שלך. ככל שתיעזר בחברה מקצועית למימוש זכויות סיעודיות, כך יגדלו סיכוייך לזכות בתביעה. זאת אינה אמירה בעלמא. ניתוחים סטטיסטיים מראים כי חברות הביטוח דוחות למעלה מ-50% מתביעות הסיעוד המוגשות באופן עצמאי. לעומת זאת, הגשה באמצעות 'מגן מומחים', המתמחה בתחום של מימוש זכויות סיעודיות, מעלה את הסיכוי ליותר מ-80%!

אל תעשה: אל תיגש למבדק הערכת יכולת ללא הכנה מוקדמת

אחת המכשלות הרציניות בהשגת קצבת סיעוד היא בדיקת היכולת, שנועדה לקבוע את מידת התלות של המבוטח. הבדיקה מתבצעת על ידי גורם רפואי מטעם חברת הביטוח, ולכן מוטה לטובתה. פעמים רבות הנבדק לא מודע למניפולציות שהרופא מפעיל עליו, ועושה מאמצים אדירים כדי לעמוד במשימות הבדיקה, גם במחיר של קושי וכאבים. כתוצאה מכך הוא עלול להיות מאובחן כעצמאי בהתנהלותו, גם אם הדבר כלל אינו משקף את המציאות היומיומית האמיתית. השרות של 'מגן מומחים' כולל, בין השאר, הכנה של המבוטח ובני משפחתו לקראת הבדיקה הצפויה, כדי למנוע הכשלה מסוג זה.

מימוש זכויות סיעודיות

אל תעשה: אל תקבל את דחיית התביעה כאילו היא סוף פסוק

הגשתם לחברת הביטוח תביעה לקצבת סיעוד והיא נדחתה? זה עדיין לא סוף הדרך. בין אם התביעה המקורית נעשתה באופן עצמאי ובין אם באמצעותנו, אנחנו לא מקבלים "לא" כתשובה. אנו נגיש בשמכם ערר על ההחלטה, ונילחם עד הסוף כדי שתקבלו את קצבת הסיעוד שלכם.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי