חמישה דברים שחשוב לדעת על הביטוח הסיעודי

'ביטוח סיעודי'. בוודאי יצא לכם להיתקל בו פה ושם בצמד המילים הזה, אך אולי לא הבנתם שהוא רלוונטי גם עבורכם. בכתבה זו נסביר מה זה ביטוח סיעודי ומספר עובדות חשובות לגביו.

ביטוח סיעודי

1. מה זה ביטוח סיעודי?

השאלה מה זה ביטוח סיעודי ואיך זה קשור אליי חוזרת ועולה בעיקר בקרב אנשים צעירים שלמזלם עדיין לא הכירו את הנושא מקרוב. עם זאת, חשוב שכל אחד ואחד יידע מה זה ביטוח סיעודי ומה חשיבותו. ובכן: ביטוח סיעודי הוא ביטוח שהאדם רוכש כדי לבטח את עצמו מפני ההוצאות הגבוהות הכרוכות במצב סיעודי, שהוא מצב שמחייב עזרה שוטפת בחיי היומיום, בין אם בידי מטפל ובין אם בעזרת בן משפחה. מצב סיעודי מקושר בדרך כלל להזדקנות, אך הוא יכול לקרות גם כתוצאה מטראומה או מחלה בגילאים צעירים יותר. לכן, חשוב שתדעו כבר עכשיו מה זה ביטוח סיעודי, ולמה חשוב להצטרף אליו מוקדם ככל האפשר.

2. ההבדלים בין ביטוח סיעודי פרטי לבין ביטוח סיעודי קבוצתי

ביטוח סיעודי פרטי הוא אופציה שקיימת כיום רק למי שרכש אותו בעבר, כיוון שחברות הביטוח הפסיקו לשווק אותו. עם זאת, כל מי שרכש ביטוח סיעודי פרטי עד 2018 וממשיך לשלם את הפרמיה החודשית, ממשיך ליהנות מהתנאים המועדפים שמקנה ביטוח סיעודי זה. היתרונות העיקריים של ביטוח סיעודי פרטי מתבטאים בגובה הקצבה, שנובע מתנאי הפוליסה בעת שנחתמה, וכן במשך תקופת התשלום – רק ביטוח סיעודי פרטי משולם עד סוף חיי המבוטח. ביטוח סיעודי קבוצתי, לעומת זאת, הוא האופציה היחידה הקיימת כיום לרכישה, והוא משווק במסגרת קופות החולים. ביטוח סיעודי קבוצתי זול ביחס לביטוח סיעודי פרטי, במטרה להנגיש אותו לציבור הרחב, אך חסרונו העיקרי נובע מהעובדה שקצבת הסיעוד משולמת לתקופה של מקסימום חמש שנים, ולא תמיד זה מספיק. 

3. ביטוח סיעודי קבוצתי בפרמיות מוזלות

גובה הפרמיה וגובה התשלום החודשי בביטוח הסיעודי הפרטי נקבעו בתנאי הפוליסה בהתאם למצבו וגילו של המבוטח בעת החתימה. בביטוח סיעודי קבוצתי, כאמור, המחירים זולים יותר, והם פחות או יותר זהים בכל קופות החולים, לפי המפתח הבא: ביטוח סיעודי עד גיל 17 – ללא עלות. מגיל 18-45 העלות נעה בין כ-10 ש"ח ועד כ-50 ש"ח, ומעבר לכך הם נעים מכ-100 ש"ח לבני 46 ועד לכ-300 ש"ח לבני 71 ומעלה. מחירים אלו מתעדכנים בהתאם למדד המחירים לצרכן.

4. סכום הקצבה בביטוח סיעודי נקבע בהתאם לגיל ההצטרפות ולמקום המגורים של המבוטח

שני הפרמטרים שקובעים את גובה קצבת הסיעוד הם: גיל ההצטרפות, תוך מתן עדיפות להצטרפות לפני גיל חמישים, ומקום המגורים – בבית או בדיור מוגן.  סכום הקצבה בביטוח סיעודי הינו לפי הטבלה הבאה:

גיל ההצטרפות לביטוח סיעודי

מגורים בבית

מגורים במוסד / דיור מוגן

עד 49

5,000

10,000

50-59

4,100

6,500

60 ומעלה

3,200

4,500

מה זה ביטוח סיעודי

5. ביטוח סיעודי אינו תוכנית חיסכון ואינו עובר בירושה! 

אנשים טועים לחשוב לפעמים כי תשלום דמי ביטוח סיעודי כסידרם הם מעין תוכנית חיסכון. זו טעות נפוצה שעלולה לגרום להפסד כספי ניכר. בין אם מדובר בביטוח סיעודי פרטי או קבוצתי, הקצבה עבורו ניתנת למבוטח בלבד, בעודו בחיים. לכן, אם יש לכם בן משפחה במצב סיעודי, אל תחכו עם תביעת הביטוח עד להחמרה במצבו, כי היא לא תזכה אתכם בקצבה גבוהה יותר. מנגד, מרגע פטירת המבוטח הזכאות לקצבת סיעוד מתבטלת, גם אם היא שולמה לתקופה קצרה בלבד או שלא הספיקה בכלל להיות משולמת.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי