ביטוח סיעודי לילדים

מהם התנאים לקבלת ביטוח סיעודי לילדים?

מקובל וטבעי לחשוב כי חולים סיעודיים הם בדרך כלל קשישים. אולם, למרבה הצער, הגם שהסיכויים להפוך לסיעודיים אכן מתגברים ככל שמזדקנים יותר, התבגרות איננה הגורם היחיד שמביא לכך והסיכוי לכך קיים גם בקרב ילדים צעירים.  מצב סיעודי איננו תלוי בהכרח בגיל אלא במצב בריאותי. ניתוחים מורכבים, פגיעות גוף כתוצאה ממצבים שגרתיים בבית (נפילה, חבלות הנגרמות כתוצאה מהתנגשות מחפצים חדים ועוד), תאונות דרכים ואף מחלות מולדות קשות, מגבירות משמעותית את הסיכויים של ילד להפוך לסיעודי. 

מי נחשב לחולה סיעודי?

חולה סיעודי הוא מי שסובל מבעיות רפואיות כרוניות (מחלה, ליקוי גופני או ליקוי מנטלי קבועים) המונעות ממנו לבצע פעולות יומיום פשוטות בכוחות עצמו ולשם עשייתן הוא נזקק להשגחה ועזרה צמודה של מטפל. 

הקביעה האם אדם עונה להגדרת חולה סיעודי נעשית על ידי מבחן ADL – Activities of Daily Living, שכולל שישה פרמטרים שונים:

  • מעברים – יכולת לעבור ממצב שכיבה למצב ישיבה או עמידה.
  • הלבשה – יכולת להתלבש או להתפשט באופן עצמאי, כולל היכולת להרכיב באופן עצמאי פרוטזות במקרים הרלוונטיים.
  • רחצה – היכולת להתרחץ באופן עצמאי, החל מכניסה למקלחת ועד ליציאה ממנה.
  • הזנה – היכולת לאכול באופן עצמאי. מבחן זה לא כולל את היכולת להכין אוכל והגשתו באופן עצמאי. 
  • יכולת שליטה על הסוגרים – היכולת להתנהל ביום יום ללא צורך בקטטר או מוצרי ספיגה (חיתולי מבוגרים ודומיהם). 
  • ניידות – היכולת להתהלך ממקום למקום ללא צורך בתמיכה אנושית או בתמיכת עזרים חיצוניים, דוגמת מקל הליכה או הליכון. 

ילד ייחשב כסיעודי במידה ואובחן לאחר גיל 3 כמי שמתקשה לבצע לפחות 3 מתוך 6 הפעולות המנויות במבחן ה-ADL בכוחות עצמו. 

כיסוי ביטוחי בילדים סיעודיים

המצב הסיעודי אצל ילדים נחשב קשה ומורכב יותר מאשר מצב סיעודי אצל קשישים. מעבר לעובדה שמכיוון שמדובר בילד, הקושי הנפשי והרגשי של ההורים וכלל בני המשפחה, גובר העול הכלכלי העצום בטיפול בילד סיעודי ולעתים קרובות אף ממוטט כלכלית את המשפחה – במיוחד כאשר מדובר במצב סיעודי ממושך. 

לאור נתון זה, חשוב מאוד לדעת כי החל משנת 2016 קופות החולים בישראל מעניקות כיסוי סיעודי לילדים חינם עד גיל 18. ההצטרפות לביטוח וולונטרית, כלומר לא נעשית באופן אוטומטי, ולכן חשוב להיות אקטיביים ולדאוג להפעלתו. 

אולם, בביטוח זה מספר חסרונות. הביטוח תקף לחמש שנים בלבד, וטווח הכיסוי נע בין 5,500-10,000 ₪ (תלוי האם הילד נמצא בבית או מאושפז במוסד סיעודי) – סכומים שלא מכסים את מלוא עלויות הטיפול בילד סיעודי (אשר עומדות על 8,000 ₪ ומעלה לילד שנמצא בבית, ועד 20,000 ₪ לילד מאושפז). בנוסף, הביטוח לא כולל מצבים סיעודיים שנגרמו כתוצאה מתאונות דרכים, או מפעולות איבה. 

לכן, במקביל לרכישת הביטוח מקופות החולים, ניתן לרכוש גם ביטוח סיעודי פרטי. ביטוח שכזה מעניק כיסוי רחב יותר – לא מחריג תאונות דרכים ותאונות עבודה (חלקם כן מחריגים פעולות איבה), ובנוסף מציעים פרמיה קבועה לאורך כל תקופת הביטוח – אף לכל החיים – ללא אפשרות שינוי. 

היתרון המרכזי ביותר ברכישת ביטוח פרטי שכזה הוא העובדה שהוא מהווה למעשה השקעה. התשלום החודשי המשולם לחברת הביטוח נצבר החל מהשנה השלישית, כך שגם אם מסיבה כלשהי הופסק התשלום לביטוח, לבעל הפוליסה נצברות זכויות ביטוח בשווי מסוים. זכויות אלו ניתנות למימוש באופן מיידי. 

ביטוח פרטי לילדים

הביטוח הפרטי הוא הכיסוי המקיף ביותר שניתן להציע לילדנו במידה והם הופכים לסיעודיים. חברת "מגן מומחים" מציעה מהווה עבורכם את הכתובת המקצועית ביותר בתחום הביטוח הסיעודי לילדים ומציעה מגוון פתרונות מותאמים אישית במטרה להיות מוכנים עד כמה שניתן מבחינת כלכלית לכל תרחיש, מאתגר ככל שיהיה. פנו אלינו עוד היום ויחד נבחן את הצרכים המדוייקים שלכם. 

אולי יעניין אתכם: מימוש זכויות רפואיות | ביטוח סיעודי כללית | ביטוח סיעודי קופת חולים לאומית | ביטוח סיעודי קבוצתי

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

מידע מקצועי

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות ללא עלות

מגיע לכם לקבל את הטוב ביותר בסיוע צוות המומחים של מגן