ארבעה מכשולים בדרך לקבלת קצבת סיעוד

"האמת שיכולנו לקבל קצבת סיעוד לאמא כבר מזמן. אבל היא התנגדה לשמוע על זה ולא שיתפה איתנו פעולה. היה לה קשה להודות בקשיים שלה ולהכיר בכך שלמעשה היא כבר במצב סיעודי. לצערי בזבזנו חודשים ארוכים שיכולנו כבר לקבל עבורם כסף, אם היינו מתחילים לטפל בנושא של קצבת סיעוד הרבה קודם".

קצבת סיעוד

מהי קצבת סיעוד?

קצבת סיעוד היא סכום חודשי שמתקבל במסגרת הביטוח הסיעודי, ונועדה לסייע בהתמודדות עם ההוצאות ההולכות וגדלות של האדם הסיעודי. עם זאת, הרבה פעמים אנו נתקלים בעבודתנו ב'מגן מומחים' במקרים שבהם קצבת הסיעוד מתחילה להיות משולמת בפועל באיחור ניכר.  מהן הסיבות לכך? הנה ארבע העיקריות: 

  1.  "קצבת סיעוד? אני? מה פתאום"?! המכשול הראשון להשגת קצבת סיעוד הוא המחסום הרגשי. צריך להבין שעל פי רוב מצב סיעודי הוא תהליך הדרגתי ולא אירוע שקורה בבת אחת. ההזדקנות גורמת להתדרדרות הדרגתית פיזית ו/או מנטלית, שהשפעותיה אינן ניכרות מייד, אבל בשלב מסויים מגיעה למצב שכבר מחייב עזרה על בסיס יומיומי. משום כך, הרבה פעמים לוקח זמן עד שהאדם עצמו, כמו גם משפחתו הקרובה, מפנימים את המצב החדש ואת השלכותיו. נדרשת הבנה של כל הנוגעים בדבר שמה שהיה כבר לא יהיה. רק אז הם מתחילים בתהליך לקבלת קצבת סיעוד, שגם הוא כשלעצמו לוקח זמן. כך קורה שחולף זמן רב בין תחילת המצב הסיעודי לבין קבלת קצבת הסיעוד בגינו.
  2. אבל חסרה חתימה בטופס!" נא מלאו: טופס פרטים אישיים, מינוי איש קשר, פירוט היסטוריה רפואית, שאלון הערכה, ויתור סודיות, חתימה, אימות חתימה. שימו לב שאיש הקשר הוא לא גם מיופה כוח או אפוטרופוס… ועוד ועוד סעיפים ותנאים. קל מאוד ללכת לאיבוד בסבך הטופסולוגיה הנדרשת להגשת בקשה לקצבת סיעוד. מבחינת חברת הביטוח, המכשול הבירוקרטי שלכם הוא רווח נקי בשבילה. כל קצבת סיעוד שמתעכבת או נדחית בגלל ליקויים בטפסי הבקשה פירושה חסכון כספי לחברת הביטוח – ופחות כסף לקצבת הסיעוד שלכם
  3. פחות מדיי נקודות זכות במבחן ADL מבחן ADL ידוע גם בשם 'מבחן הערכת תלות'. זהו מבחן בינלאומי, הבודק את מידת יכולתו של מבקש הקצבה לבצע באופן עצמאי שש פעולות בסיסיות: התניידות מנקודה אחת לשניה, ביצוע עצמאי של מעברים משכיבה לישיבה ומישיבה לעמידה, רחצה, לבישת בגדים ופשיטתם, אכילה עצמאית ושליטה על הסוגרים. לכל פעולה במבחן ADL יש ניקוד, ונדרש להוכיח תלות בזולת לפחות בשלוש מתוך שש הפעולות בלמעלה מ-50% מהזמן כדי לזכות בקצבת סיעוד. אם האדם לא מצליח להגיע לניקוד המינימלי, תביעתו תידחה. יש לזכור כי מי שמבצע את מבחן ADL הוא נושא תפקיד רפואי מטעם חברת הביטוח, כך שהמגמה שלו היא לנסות ולגרום לנבדק לבצע את המטלות, גם אם בקושי ובמאמץ, כדי לצמצם את הזכאות
  4. . החרגה ביטוחית ישנם מצבים סיעודיים כלליים המוחרגים מהפוליסה של קצבת הסיעוד, כמו למשל מצב סיעודי כתוצאה מתאונת דרכים, פיגוע טרור, פגיעה עצמית, שימוש בסמים וכדומה. בנוסף, עלולות להיות החרגות אישיות הנובעות ממצבו הרפואי של המבוטח בעת חתימת הפוליסה. בעת הגשת תביעה לקצבת סיעוד, חברת הביטוח עלולה להשתמש באירועים ישנים או לא רלוונטיים כדי להתנער מחובתה לתשלום הקצבה.
קצבת סיעוד

אז איך ניתן לזרז את קבלת קצבת הסיעוד?

הדרך הבטוחה ביותר היא לפנות אלינו, 'מגן מומחים'. לנו יש את כל הידע והניסיון כדי להתגבר על כל המכשולים שמנינו. נציג אישי מטעמנו ילווה אתכם לאורך כל הדרך ברגישות ובמקצועיות, יפעל להגשת התביעה במהירות האפשרית ובאופן הנכון, ידאג להסבר והכנה לפני מבחן ADL ויזהה החרגה לא מוצדקת. באופן הזה תוכלו להיות בטוחים שעשיתם את המקסימום כדי שתביעתכם לקצבת סיעוד אכן תתקבל – ובהקדם האפשרי.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי