אפשרויות הטיפול במבוטח סיעודי

אילו אפשרויות טיפול קיימים בתחום טיפול סיעודי? מה חשוב לדעת בעת מימיון עלויות טיפול סיעודי? על זאת ועוד בכתבה שלפניכם

כל אדם המתמודד עם מצב סיעודי נדרש לקבלת טיפול סיעודי המתאפשר באמצעות מספר חלופות שהבחירה ביניהן חייבת להיעשות בהתאם לגילו, מצבו הבריאותי ויכולותיו התפקודיות. בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי אודות אפשרויות הטיפול השונות באדם המוגדר במצב סיעודי.

טיפול סיעודי בביתו של החולה

אחת מהאפשרויות לקבלת טיפול סיעודי היא קבלת טיפול סיעוד בביתו של האדם המוגדר כחולה סיעודי. אפשרות זו מיושמת ברוב המקרים באמצעות שירותי מטפל/ת מטעם המוסד לביטוח לאומי המגיעה למספר שעות בהתאם לזכאות או מטפל סיעודי/ת זר המתגורר ביחד עם החולה הסיעודי, וזאת במקרים בהם הטיפול מצריך השגחה מסביב לשעון. במקרים בהם יכולותיו התפקודיות של החולה הסיעודי הן סבירות, הטיפול הסיעודי יכול להינתן על ידי בני משפחתו של החולה. חלופה טיפולית זו מיועדת בעיקר לחולים סיעודיים (בכל גיל) המתמודדים עם מצב סיעודי במסגרתו הם יכולים לבצע באופן חלקי מספר פעולות יומיומיות בסיסיות.

טיפול סיעודי בבתי דיור מוגן

חלופה נוספת העומדת לרשותכם לצורך קבלת טיפול סיעודי, היא באמצעות קבלת טיפול סיעודי בבית דיור מוגן כזה או אחר בו מתגורר החולה הסיעודי ו/או אליו הוא מועבר לצורך קבלת הטיפול. חלופה טיפולית זו מיועדת לבני ובנות הגיל השלישי המנהלים את חייהם בבתי דיור מוגן ובמהלך שהותם במקום הם נדרשים לקבלת טיפול סיעודי, וזאת במקרים בהם בבית הדיור המוגן פועלת מחלקת סיעוד המותאמת לצרכי טיפול במצבי סיעוד שונים.

טיפול סיעודי בבית אבות ו/או במוסד סיעודי פרטי

אפשרות נוספת לקבלת טיפול סיעודי היא במסגרת מחלקות סיעוד הפועלות בבתי אבות ו/או במוסדות סיעוד פרטיים בכל רחבי הארץ. חלופה טיפולית זו מיועדת למצבי סיעוד מורכבים יותר בהם המטופל נדרש להשגחה טיפולית מסביב לשעון ואף לאשפוז ממושך כתוצאה ממצבו הסיעודי- בריאותי.

מימון עלויות הטיפול – מה חשוב לדעת?

כל אחת מהאפשרויות לקבלת טיפול סיעודי, כרוכה בעלות חודשית גבוהה הממומנת על ידי בני משפחתו של החולה הסיעודי, ולכן, קיימת חשיבות רבה להימצאותו של ביטוח סיעודי כזה או אחר באמצעותו ניתן לקבל גמלת סיעוד מטעם החברה המבטחת לצרכי השתתפות חלקית ו/או מלאה בעלויות הטיפול. אפשרות נוספת לקבלת מימון לעלויות הטיפול, עומדת לרשות כל מבוטח סיעודי מטעם המדינה ובאמצעות המוסד לביטוח לאומי. יחד עם זאת, חשוב לציין שהמימון המוענק על ידי המדינה הינו מינימאלי גם במקרים בהם החולה הסיעודי זכאי לקצבת הסיעוד המקסימאלית ביותר (גמלת סיעוד רמה 6).

חשוב לנו שתדעו: בכפוף למבחן הכנסות, ניתן לקבל מימון למוסד סיעודי באמצעות קוד משרד הבריאות. מומלץ מאוד לבחון ולבדוק את האפשרות לקבלת מימון זה במידה ובין משפחתכם עתיד או זקוק למוסד סיעודי.

מימוש זכויות ביטוח סיעוד

במידה והאדם המוגדר כחולה סיעודי מחזיק בביטוח סיעודי כזה או אחר אותו הוא רכש בשלב כזה או אחר של חייו, קיימת חשיבות רבה לניהול תהליך מימוש זכויות ביטוח סיעודי באמצעות מומחי זכויות ביטוחיות המתמחים במיצוי זכויות ביטוחיות בתחום הביטוח הסיעודי, וזאת לנוכח העובדה שמחצית מתביעות הביטוח הסיעודי המוגשות לחברות הביטוח השונות, נדחות על ידיהן מדי שנה.

חברת מגן מומחים מתמחה בתחום מימוש זכויות בביטוח סיעודי – למידע נוסף צרו קשר באמצעות הטופס

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי