"אנשים לא מבינים מה זה להיות אדם שתלוי בגמלת סיעוד"

"כמו כולם, גם אני חשבתי שהמילים 'סיעודי' ו'גמלת סיעוד' שייכות ללקסיקון של אנשים זקנים. עד שבסביבות גיל 60 התחילו לי תופעות שבהמשך התבררו כסימפטומים של מחלה ניוונית, שבהדרגה לקחה ממני יותר ויותר תפקודים. כיום גמלת הסיעוד שאני מקבלת מאפשרת לי גם לקבל מטפלת הביתה למספר שעות כל יום, וגם קצבה כספית מסויימת. זאת בהחלט עזרה נדרשת".

גמלת סיעוד

ניסיתי בהתחלה לשמור על העצמאות שלי, אבל בסוף הבנתי שאני צריכה להגיש בקשה לגמלת סיעוד

מבחינתי, להכיר בזה שאני עצמי אדם סיעודי ולבקש גמלת סיעוד, היה מאוד מאוד קשה. עד אז עבדתי, השתתפתי בפעילויות חברתיות, תחזקתי את כל המשפחה, ופתאום אני כבר לא יכולה לעשות את כל זה. במקום לדאוג לאחרים כמו שתמיד הייתי עושה, עכשיו אני זאת שצריכים לדאוג לה ברמה היומיומית! זה היה מאוד מתסכל. אבל אני אדם מעשי. כשקלטתי שבסופו של דבר העול נופל על המשפחה שלי, הבנתי שאין מנוס ואני חייבת לקבל גמלת סיעוד. הגשתי בקשה מקוונת דרך האתר לביטוח לאומי, ובסופו של דבר הם אישרו לי גמלת סיעוד ברמה 2. זה אפשר לי לקחת מטפלת שתבוא לעזור לי שלוש פעמים בשבוע, וגם להמיר חלק משעות הטיפול בכסף, לדברים שאני צריכה.

בהמשך, כשמצבי התדרדר, הגשתי בקשה לגמלת סיעוד גבוהה יותר

לצערי, אופי המחלה שלי הוא כזה שהיא לא נעצרת, והמוגבלות שלי רק הולכת ומחמירה. אני מנסה להשלים עם המצב ולעשות מה שאני יכולה, אבל ברור שאני גם נזקקת ליותר עזרה מאשר קודם. כשראיתי שדברים שקודם הצלחתי איכשהו לעשות נהיים כבר בלתי אפשריים, הגשתי תביעה חוזרת, ובעקבותיה העלו לי את גמלת הסיעוד לרמה 3, מה שהגדיל את שעות הטיפול השבועיות שאני זכאית להן מ-10 ל-17. זה מאוד משמעותי, ועוזר לי ולבני משפחתי עם התנהלות היומיומית שלי.

הטעות הגדולה שלי הייתה שלא פניתי במקביל גם לביטוח הסיעודי שיש לי

כל השנים שילמתי לביטוח סיעודי שרכשתי מזמן. אבל חשבתי שהתגמולים שלו הם כמו של גמלת הסיעוד – הולכים וגדלים ככל שהמצב מחמיר, ולא רציתי "לבזבז" אותם על השלבים הפחות קשים. בדיעבד אני יודעת שזאת הייתה טעות: גמלת סיעוד באמת גדלה לפי חומרת המצב, אבל לקצבה של ביטוח סיעודי יש רק שני מצבים – זכאות או דחיית הזכאות. בתמימותי גם חשבתי שהאישור של ביטוח לאומי על כך שאני במצב סיעודי יספיק כדי שיכירו בתביעה שלי לביטוח סיעודי. הסתבר שגם בזה טעיתי: חברת הביטוח שולחת רופא מטעמה כדי לעשות מבחן 'הערכת יכולת', והחוויה שלי ממנו הייתה קשה – הרגשתי שהוא מאוד משתדל לגרום לכך שייראה כאילו אני כן מסוגלת לעשות דברים לבד, למשל להתלבש ולהתרחץ, למרות שכל מי שסביבי יודע שזה בלתי אפשרי.

גמלת סיעוד

מזל ש'מגן מומחים' נכנסו לתמונה

אחרי כמה חודשים מהגשת התביעה על ביטוח סיעודי קיבלתי הודעה שהתביעה שלי נדחתה. בשלב הזה התחלתי לחפש מי יכול לעזור לי והגעתי ל'מגן מומחים'. הם בדקו את התיק שלי, הגישו ערעור לחברת הביטוח, וגם צירפו מסמכים שהוכיחו שהמצב הסיעודי שלי התחיל עוד הרבה לפני הגשת התביעה. בזכות זה לא רק שתביעת הסיעוד שלי התקבלה, אלא גם קיבלתי הכרה רטרואקטיבית ופיצוי כספי על כמעט שנה שלמה! כך שכיום אני גם מקבלת שעות טיפול במסגרת גמלת הסיעוד של הביטוח הלאומי, וגם קצבה כספית חודשית מטעם הביטוח הסיעודי. חשוב לי לציין את הליווי המסור של 'מגן מומחים', וגם את העובדה שהם לא דרשו שום תשלום מראש, אלא רק עמלה מסויימת אחרי שזכיתי בתביעה.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי