הפעלת מערך חוקרים פרטיים כחלק משיטות הפעולה של חברות הביטוח לשלילת זכאויות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

חברות הביטוח השונות, וזה כבר לא סוד, מפעילות באופן עקבי ושיטתי, מערך חוקרים פרטיים שמטרתם לבצע חקירות ביטוח (סמויות או גלויות) כנגד מבוטחים אשר הגישו בקשה לפיצוי כספי בגין מצב סיעודי. לצערנו הרב, מערך זה עושה שימוש בשיטות פעולה מבזות ומשפילות שכל מטרתן לייצר בסיס ראיות באמצעותו תוכל חברת הביטוח לטעון בפני בית המשפט כי המבוטח "משקר" ו/או מסלף עובדות, ולכן, הוא איננו זכאי לזכויות הביטוחיות בגינן הוא שילם לאורך שנים רבות.

חקירות ביטוח – מה חשוב לדעת?

על פי חוק, לחברות הביטוח עומדת הזכות לברר כל תביעה המוגשת כנגדה בכל תחום ביטוחי בו היא פועלת, לרבות, תביעות סיעוד. לפיכך, חברת הביטוח רשאית להפעיל מערך של חוקרי ביטוח מטעמה האמונים לקיומם של חקירות ביטוח גלויות במסגרתן הנחקר (מגיש התביעה) נדרש לשיתוף פעולה מלא עם החוקר ולהשיב על כל שאלותיו. כמו כן, חברות הביטוח רשאיות לביצועה של חקירה סמויה במסגרתה החוקרים הפרטיים אותם היא מפעילה, מקיימים מעקב אחר מגיש התביעה בניסיון לאיסוף ראיות המעידות כי מצבו הגופני טוב מזה המופיע בכתב התביעה ולכן ניתן לשלול לגביו את הזכויות הביטוחיות.

יחד עם זאת, חשוב לציין שכל שימוש בפעולות חקירה מצד חברות הביטוח, חייב להיעשות בהתאם לתקנות החוקתיות, כאשר מעקב סמוי לצורך העניין אחר מגישי תביעות ביטוח, עלול להתפרש כעבירה על חוק למניעת הטרדה במקרים מסוימים.

חקירה פרטית סמויה

אחת משיטות הפעולה הבזויות והמשפילות ביותר בהן נוקטות חברות הביטוח היא קיומה של חקירה פרטית סמויה במסגרתה מטרתו של החוקר הפרטי היא להגיש תיעודים מצולמים של התובע בהן הוא מתועד כאשר הוא מבצע פעולות גופניות שעל פי כתב התביעה הוא איננו יכול לקיים בכוחות עצמו. לצורך כך, החוקרים הפרטיים (המתוגמלים בין היתר בהתאם להיקף העדויות המצולמות אותן הם מצליחים להשיג), עושים כל שנדרש על מנת לבצע את עבודתם "נאמנה" כלפי חברות הביטוח השוכרות את שירותיהן לצורך כך.

מה חשוב לדעת כאשר מגיעים תביעת ביטוח בתחום הסיעוד?

תחום הביטוח הסיעודי הוא אחד מענפי הביטוח הפחות רווחיים עבור חברות הביטוח, וזאת הסיבה שיותר ויותר חברות ביטוח חדלו לשווק ביטוחי סיעוד פרטיים בשנה החולפת., וזאת מן הסתם גם הסיבה, שהיקף התביעות הנדחות בתחום ביטוחי הסיעוד הינו הגבוה ביותר מבין כל תחומי הביטוח השונים. כאשר אתם מגישים תביעות סיעוד כדי לקבל את מה שמגיע לכם, חשוב לקחת בחשבון שחברות הביטוח יפעלו בכל דרך אפשרית על מנת לשלול מכם את מימוש הזכויות הביטוחיות המגיעות לכם, לרבות, הפעלת מערך חוקרים פרטיים כנגדכם. לפיכך, במקרים בהם מדובר בחקירת ביטוח גלויה, אנו ממליצים לכם להקליט את כל שלבי החקירה ואף לקרוא בעיון רב את הודעת החוקר בטרם חתימתכם עליה. במקרים בהם החוקר העלה דברים על הכתב אשר נוגדים את שנאמר לו על ידיכם, מחובתכם להסב את תשומת ליבו לכך עד שיותקן הדבר.

מילה קטנה על החוק במדינת ישראל

חשוב לדעת שעל פי חוק, במסגרת חקירה סמויה אסור לחוקר (או מי מטעמו), לשדל או לגרום לנושא החקירה לבצע פעולות כאלו או אחרות. סוגיית הפעלת חוקרים פרטיים, נמצאת בכותרות באופן תמידי וזאת לאור העובדה שמובן כי מדובר בנושא שנוי במחלוקת. חלק מהסיבות לכך הן כי בחלק גדול מהמקרים, תבוצע מניפולציה או מעשה מרמה אשר יגרום לנושא החקירה לבצע פעולה המעידה על היעדר מצב סיעודי (למשל, החוקר יתחזה לשליח ויבקש מהאדם לרדת לאסוף ממנו חבילה).

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך
מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:

פרסומים אחרונים

תוכן עניינים:
נגישות

לבדיקת זכאות ללא עלות

מגיע לכם לקבל את הטוב ביותר בסיוע צוות המומחים של מגן