ביטוח סיעודי

מהו ביטוח סיעודי? אילו גופים אחראים לביטוח סיעודי? מהו מצב סיעודי והאם הביטוח הסיעודי מיועד לקשישים בלבד? על כך ועוד בעמוד שלפניכם.
מצב סיעודי הוא מצב רפואי מורכב המחייב קבלת טיפול סיעודי שהיקפו נקבע בהתאם למצבו הסיעודי של החולה, כאשר בחלק מהמקרים, חולים סיעודיים נדרשים גם לקבלת טיפול שיקומי מתמשך. העלויות הכספיות הגבוהות הנלוות לטיפול הסיעודי והשיקומי, מחייבות כל אחד ואחת מאיתנו ברכישת ביטוח סיעודי.

ביטוח סיעודי

מה זה ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הוא מוצר ביטוחי האמור לספק למבוטח "רשת ביטחון כלכלית" בכל אותם מקרים בהם הוא יוגדר במצב סיעודי ויידרש לקבלת טיפול סיעודי. תגמולי הביטוח המוענקים למבוטח בעת קרות מקרה סיעודי, ניתנים כגמלה חודשית באמצעות הגוף המבטח באחת מהדרכים הבאים: פיצוי כספי או שיפוי כנגד הצגת הוצאה כאשר גובה הקצבה החודשית נקבע בהתאם לתנאי הפוליסה בה מחזיק המבוטח. חשוב לציין שתגמולי הביטוח המוענקים למבוטח, מתווספים לזכאותו לקבלת גמלת סיעוד מטעם המדינה באמצעות המוסד לביטוח לאומי.

מהו מצב סיעודי?

מצב סיעודי, על פי ההגדרה הביטוחית הוא מצב תפקודי ובריאותי ירוד המקשה על המבוטח לבצע בכוחות עצמו מספר פעולות יומיומיות בסיסיות. מתוקף הגדרה זו, נקבעו שני מקרים עיקריים לצורך הגדרת מצב סיעודי:

  1. כל אותם מקרים בהם המבוטח מתמודד עם מצב בריאותי ותפקודי ירוד, וזאת לנוכח גילו ו/או מחלה קשה ממנה הוא סובל.
  2. כל אותם מקרים בהם המבוטח סובל מתשישות נפש אשר הובילה לירידה ופגיעה ביכולותיו הקוגניטיביות.

במקרה הראשון, האבחנה הרפואית בנוגע למצבו הסיעודי של המבוטח, מתבצעת באמצעות מבחן תלות ADL במסגרתו נבדקות יכולותיו התפקודיות של המבטח בעת ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות בכוחות עצמו, לרבות, האם הוא יכול לשבת, לקום, לאכול ולשתות בכוחות עצמו. במקרה השני, מצב סיעודי יוגדר במקרים בהם: נקבע על ידי רופא מומחה כי המבוטח סובל מתשישות נפש המתפתחת בין היתר כתוצאה ממחלות שונות המאפיינות יותר את בני ובנות גיל שלישי, לרבות, דמנציה, אלצהיימר וכדומה.

האם ביטוח סיעודי מיועד לקשישים בלבד?

בפירוש לא! מצב סיעודי הוא מצב רפואי מורכב עימו עלול להתמודד כל אחד ואחת מאיתנו בכל גיל, וזאת לנוכח התפרצותן של מחלות קשות. חשוב לציין שמצב סיעודי בקרב נשים וגברים בגיל העבודה, עלול להוביל לאובדן יכולת תפקודית ותעסוקתית, ולכן, קיימת חשיבות רבה לרכישת ביטוח סיעודי כבר בגיל צעיר. יחד עם זאת, העלייה המתמדת בתחולת החיים והבעיות הבריאותיות המאפיינות את בני הגיל השלישי, מגבירות את הסיכויים להתמודדות עם מצב סיעודי בקרב בני ובנות האוכלוסייה הבוגרת.

אילו גופים אחראים לביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי בישראל הוא הגדרה לשלושה סוגי ביטוח עיקריים:

  1. המוסד לביטוח לאומי – ביטוח זה מקנה גמלת סיעוד חודשית מטעם המדינה לכל אדם המוגדר במצב סיעודי, עפ"י רוב במסגרת מתן אישור לשעות סיעוד של מטפלת.
  2. ביטוח סיעודי פרטי המשווק על ידי חברות הביטוח השונות **
  3. ביטוח סיעודי "פוליסה אחידה" המשווק על ידי קופות החולים השונות

** חשוב לדעת: בשנים האחרונות נכנסה לתוקפה רפורמה בתחום הביטוח הסיעודי אשר הובילה חלק מחברות הביטוח להפסיק לשווק מוצרי ביטוח פרטיים בתחום הביטוח הסיעודי וזאת בשל שיקולי רווחיות.
נקלעתם למצב סיעודי ואתם מתקשים למשש את זכויותיכם הביטוחיות גם אל מול הגוף המבטח? המומחים שלנו כאן לרשותכם. ליצירת קשר עם צוות המומחים בתחום מימוש זכויות ביטוחיות לחצו כאן

עשוי לעניין אותך: תביעת סיעוד | מימוש ביטוח סיעודי

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך
מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:

מידע מקצועי

פרסומים אחרונים

תוכן עניינים:
נגישות

לבדיקת זכאות ללא עלות

מגיע לכם לקבל את הטוב ביותר בסיוע צוות המומחים של מגן