איך תגדילו את הסיכוי של היקרים לכם לקבל קצבת סיעוד

המטרה: קבלת קצבת סיעוד להוריכם המבוגרים, ששילמו כל חייהם עבור ביטוח סיעודי. 

המכשול: חברות הביטוח, שעושות כל שביכולתן כדי לדחות את התביעה לקבלת קצבת סיעוד. 

השורה התחתונה: הסתייעות במומחים למימוש זכויות יכולה להגדיל משמעותית את הסיכוי לזכות בקצבת הסיעוד המיוחלת.

קצבת סיעוד

מול הנטל הכלכלי, קצבת סיעוד היא סיוע קריטי

אם גם אתם שייכים לפלח האוכלוסיה הגדל והולך שתומך בהורים מבוגרים, מן הסתם נתקלתם במונח 'קצבת סיעוד'. מדובר על רשת בטחון כספית בגובה אלפי שקלים בחודש, שנועדה לתמוך בהם אל מול העול הכלכלי ההולך ומחריף ככל שהם מזדקנים. המצב הזה מוכר לכם בוודאי: מה שהתחיל כקשיים פה ושם או בסרבול תנועתי מסויים, הלך והחמיר, עד שהקשיש הגיע למצב המחייב עזרה והשגחה מתמדת. מטבע הדברים, עזרה כזאת כרוכה בעלות כספית ניכרת. אם הוריכם רכשו בעבר פוליסת ביטוח סיעודי, בין אם באופן עצמאי ובין אם באמצעות קופת החולים שלהם, זה הזמן לממש אותה ולקבל עבורם קצבת סיעוד. אבל, וזהו 'אבל' גדול – עצם קיומה של הפוליסה עדיין אינו מבטיח שהם יקבלו את קצבת הסיעוד המיוחלת.

יותר תביעות לקצבת סיעוד – פחות סיכוי לזכות

העליה בתוחלת החיים בישראל הביאה באופן טבעי לגידול במספר האנשים הזקוקים לקצבת סיעוד. וכך חברות הביטוח מוצאות את עצמן מול מספר גדל והולך של תביעות לקצבת סיעוד שפוגעות ברווחיותן. מצב זה הביא להקשחת התנאים ולהצבת קריטריונים מחמירים ביותר בפני מבקשי הקצבה, במטרה לצמצם את מספרם.

הנימוקים שבאמצעותן מנסות חברות הביטוח להתנער ממתן קצבת הסיעוד

חברות הביטוח מפעילות כמה וכמה שיטות כדי לדחות את התביעה לקצבת סיעוד. הנימוקים הרווחים ביותר הינם:

  1. המסמכים הרפואיים אינם מבססים דיים את המצב הסיעודי: חברת הביטוח תטען כי המסמכים הרפואיים שהוגשו לה אינם מבססים את הטענה למצב סיעודי, ולכן המבקש אינו זכאי לקצבת סיעוד.
  2. הגורמים למצב הסיעודי קדמו לעשיית הפוליסה : חברות הביטוח עלולות לנסות למצוא החרגות שישללו מהמבוטח את זכאותו לקצבת סיעוד, כמו למשל היתלות במחלה ישנה או באירוע רפואי לא רלוונטי שקדם לעשיית הפוליסה.
  3. העברת האחריות לחברת ביטוח אחרת: כאשר מדובר על ביטוח סיעודי במסגרת קופת חולים וזו החליפה את חברת הביטוח איתה היא קשורה, כל אחת מהחברות תנסה להוכיח כי תחילת המצב הסיעודי לא נפלה במשמרת שלה.
  4. בדיקת היכולת של המבוטח העלתה שהוא עצמאי במרבית פעולותיו: כדי לבסס מצב סיעודי, עובר המבוטח בדיקת הערכת יכולת, בה נבדקת יכולתו לבצע באופן עצמאי שש פעולות בסיסיות ובהן אכילה, רחצה, התלבשות, ניידות, שכיבה וקימה ושליטה על הצרכים. על המבוטח להוכיח כי הוא תלוי בעזרת גורם שלישי בלפחות שלוש מתוכן. ביצוע הבדיקה מופקד בידי רופאים מטעם חברת הביטוח, אשר מצידם משתדלים ככל יכולתם לגרום לנבדק להצליח במשימות. במקרים בהם מתאמץ הנבדק להשביע את רצון הרופא ולבצע את הפעולות, גם אם הדבר כרוך בקושי ניכר ואינו מאפיין את התנהלותו הרגילה, זה עלול לעלות לו באובדן קצבת הסיעוד!

 

קצבת סיעוד

הפתרון: הסתייעות בחברה למימוש זכויות

אל מול כל הבעיות והקשיים שמערימות חברות הביטוח, ישנו פתרון אחד שחוזר ומוכיח את עצמו פעם אחר פעם, והוא – פנייה לחברה בתחום של מימוש זכויות, דוגמת 'מגן מומחים'. התועלת במהלך הזה ברורה ומשתלמת: אנחנו מתמחים במימוש זכויות הקשורות בביטוח סיעודי, יודעים כיצד לפנות אל חברת הביטוח, להתמודד מול הקשיים שהיא מערימה, וללוות אתכם לאורך כל הדרך, החל משלב איסוף המסמכים, דרך הגשת התביעה והכנה לבדיקה הרפואית ועד הזכיה. כל זאת – על בסיס הצלחה בלבד, כאשר התשלום הינו עמלה מתוך הסכום שנצליח לזכות בו עבורכם.

לבדיקת זכאות חינם - השאירו פרטים:

מגן - נלחמים בשבילך

חברת "מגן מומחים" בעלת ניסיון עשיר וידע מקצועי במימוש זכויות סיעודיות והגשת תביעות סיעוד אל מול חברות הביטוח הפרטיות. מעוניינים להגיש תביעה למימוש הביטוח הסיעודי?
צרו איתנו קשר ...

צור קשר
לבדיקת זכאות ללא עלות
השאירו פרטים:
תוכן עניינים:

פרסומים אחרונים

נגישות

לבדיקת זכאות לקבלת קצבת סיעוד

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם האפשרי